Za prvé…ruka nemá žiadnu nteligenciu ani vedomie,je to len nástroj,takže tvoj argument je bezpredmetny a iracionalny.Pokiaľ viem,tak duša je večná iba ak v nej vzájomne pôsobí elektrické a magnetické fluidum.Keď…

Tomu sa povie analógia, prirovnanie… A keby inteligenciu mala? Ty máš inteligenciu od koho? A slobodnú vôľu odkoho? Odkiaľ pochádza? Ako vzniká? Pokiaľ toto nevieš vysvetliť, tak je zas bezpredmetné baviť sa o tom, kto má a kto nemá inteligenciu, keď ani nevieš o čom rozprávaš, ani čo to je.

Povedzme ale, že inteligenciu máš. Tento druh materialistickej inteligencie ťa dostal tam, .kde si teraz. Uväznený v hmotnom tele, stotožňujúci sa s ním, so svojou mysľou a samotnou inteligenicou. A kde si nechal v tom celom seba? Dušu?

Čo sa týka fluida, to je papagájovanie nejakého Bardona, ktorý to prevzal z hermetizmu, a tí obkľukou z Véd. Tvoja praktická realizácia týchto elementov je nulová, nehovoriac o tom, že desinterpretuješ aj teóriu, o ktorú sa opieraš…

Nechápeš toho viac. Ja som nepovedal, že som ho realizoval naplno, ale je pravda, že viem čo to je, lebo mám s tým skúsenosti. Na druhej strane, tvoja domnienka, že ten, kto zažíva duchovné šťastie čiastočne, alebo naplno, by tu už nemal byť, je špekulácia, pretože to vôbec nesúvisí. To by si musel poznať definíciu duchovna, a v čom spočíva.

97525