fbpx
logo
Vedecké poznanie

Evolúcia

🕐 2 min

Charles Darwin vo svojej knihe „O pôvode druhov“ vysvetľuje teóriu evolúcie všetkých druhov živých organizmov na Zemi na základe prirodzeného výberu. Podľa tejto teórie druhy časom vykazujú malé odchýlky v podobe a stávajú sa novými druhmi. Pokiaľ je Darwinov názor pravdivý, potom by sme v pozorovaní histórii ľudstva boli schopní vidieť viac a viac nových druhov. K tomu však nedošlo.

Evolučná teória sa presadila iba preto, že sa neobjavila lepšia teória, ktorá by jej mohla oponovať. Vo védskej literatúre však nachádzame dokonalú teóriu evolúcie druhov. Podľa Véd existuje 8 400 000 druhov života, z nich je 400 000 ľudských a ostávajúcich 8 miliónov tvoria rôzne druhy zvierat a rastlín. Planetárne sústavy vo vesmíre sú rozdelené na vyššie, stredné a nižšie. Planéta Zem patrí do strednej sústavy. Prvá živá bytosť sa objavila na najvyššej sústave, Satyalóke, má ľudskú podobu a najvyššiu inteligenciu a najlepšie vlastnosti zo všetkých ľudí. Prejavuje sa z neprejaveného stavu, v ktorom existovala v zárodočnej podobe. Potom táto najvyššia ľudská bytosť – Brahma, tvorí ľudské bytosti ďalšej kategórie, ktoré sa rozmnožujú pohlavne a majú schopnosť vytvárať aj iné než ľudské druhy. V ich telách sú totiž v subtílnej podobe uchované informácie o podobách rôznych ďalších organizmov. Túto informáciu prejavujú v podobe rôznych stvorených druhov, ktoré sa ďalej rozmnožujú sami. Védska evolučná teória sa líši od Darwinovej tým, že spoločný predok je superinteligentná bytosť, nie jednobunkový tvor – vývoj prebieha od zložitejších foriem k jednoduchším. Gény zložitejších druhov obsahujú všetky potrebné zložky k stavbe génov jednoduchších druhov, ale nie naopak. Rôzne druhy teda zostupujú z vyšších planét na stredné a nižšie.

Vedľa evolúcie hmotných foriem védska literatúra popisuje ešte evolučný proces – týkajúci sa vedomia. Jednotky vedomia v telách všetkých druhov sú nezničiteľné a kvalitatívne totožné jedna s druhou, ale napriek tomu prejavujú určitý rozsah schopností v závislosti na konkrétnych charakteristikách hmotných foriem, ktoré obývajú. Védy popisujú evolúciu vedomých transmigrácií z nižších do vyšších druhov ako napríklad z opice do človeka.

Védska literatúra teda popisuje dva evolučné procesy: evolúciu foriem a evolúciu vedomia. Evolúcia foriem postupuje z vyšších do nižších druhov a evolúcia vedomia z nižších do vyšších druhov.

Moderná veda nám tvrdí, že anatomicky moderný človek je na Zemi prítomný len asi 100 000 rokov. Védske písma hovoria, že je tu omnoho dlhšie. Kniha Forbidden Archaeology predkladá nový pohľad na vedecké dôkazy a dokazuje, že boli prekrútené. ( Zaujímavá je tiež kniha Human devolution – od Michael A. Cremo, pozn. admina).

 

Zaujímavý dokument na túto tému –

 

 

Zdieľajte článok s vašimi priateľmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

2. septembra 2012 Duch v dome? Duchovia a iné bytosti medzi nami

Tento článok vznikol ako reakcia na rastúci nepomer medzi dostupnými a serióznymi informáciami v slovenčine a...

ČÍTAŤ VIAC
14. októbra 2017 Vedci tvrdia, že duša neumiera – vracia sa späť do vesmíru?

Vedecké špekulácie Podľa dvoch popredných vedcov je ľudský mozog v skutočnosti biologický počítač. Vedomie...

ČÍTAŤ VIAC
23. júna 2016 Teobiológia

T.D. Singh, medzinárodný riaditeľ Bhaktivédanta Inštitútu Prednáška na druhom svetovom kongrese o vede a...

ČÍTAŤ VIAC

Pin It on Pinterest

Zdieľaj článok priateľom