fbpx
logo
Vegetariánstvo Aktuálne komentáre

Krava v karanténe, rezeň v bruchu: Pokrytectvo po slovensky

🕐 3 min

Slovensko zažíva ďalší apokalyptický level svojej karmickej reality – tentokrát v hlavnej úlohe: slintačka a krívačka. Kravy slintajú, kozy krívajú, ošípané protestujú mlčky a ovce… ovce robia, čo každý slovák – držia krok. A kým sa vírus ticho premáva po chlievoch, ľudia robia to, čo vedia najlepšie – panikária a hádajú sa, koho zabiť skôr.

 

Hlavná téma dňa: „Majú sa utrácať aj zdravé zvieratá?“

Diskusia beží naplno. Odborníci sa hádajú, laici kričia, Facebook horí a každý má názor, ale krava je stále krava a nikto sa jej nepýta. Ale v pohode. Hlavne, že ekonomika dostáva na frak. Lebo tu nejde o súcit – tu ide o straty. V peniazoch. V mäse. Na začiatku gril sezóny…

A tak si dovolím navrhnúť jeden kacírsko-duchovný moment ticha: Možno by nebolo na škodu pretrieť si karmické okuliare a spýtať sa – prečo nám začína byť ľúto kravy, až keď ju musíme utratiť?
Nie keď ju dusíme v prepravke.
Nie keď ju držíme na reťazi.
A už vôbec nie, keď z nej robíme segedín.

A nie, toto nie je výzva na vegánstvo. Toto je výzva na normálne vedomie.

 

Oficiálne stanovisko vlády: „Nebojte sa, choroba nepreskočí na ľudí.“

Vláda SR vydala upokojujúce vyhlásenie, že slintačka a krívačka nie je prenosná na ľudí. Čo je pravda. Ale ak by choroba mala tú smolu, že by nadobudla vedomie, pravdepodobne by sa z vlastnej vôle presťahovala do niektorých hláv na ministerstve pôdohospodárstva. Lebo tam by našla pokoj. Nik ju tam neohrozuje logikou.

A čo na to kravy?

„Múúú.“

Preložené: „Tak sme tu opäť. Človek nezvláda ani svoje vlastné vedomie, ale ide nás masovo vraždiť, ako keby nestačilo, že celé svoje krátke životy prežijeme v jeho koncentrákoch.“

 

Védska vsuvka: Prečo sa to deje? 

Vo Védach sa píše:

„Samo ‚haṁ sarva-bhūteṣu na me dveṣyo ‚sti na priyaḥ“
– „Som rovnako naklonený všetkým živým bytostiam. Nikto mi nie je nepriateľom, nik nie je mojim obľúbencom.“ (Bhagavad-gítá 9.29)

Túto rovnosť duší porušujeme vždy, keď jednu bytosť nazveme domácim miláčikom a druhú ‚obedovým menu‘. To nie je súcit, to je pokrytectvo v marináde. Z toho vyplýva, že aj tie kravy nie sú náš „majetok“, zviera nie je len nejaký predmet, rovnako ako predmetom neboli otroci, aj keď v danej dobe „boli“. Dnes sa však na to pozeráme značne inak a príde nám to choré. Kedy nám príde choré degradovanie živých cítiacich bytostí na úroveň topánok, či žuvačky, ktorú vyžujeme a odhodíme?

A keď ich ešte počas toho držíme v podmienkach, za ktoré by sa hanbil aj koncentrák, karma sa nehrá. Potom sa niekto diví, keď tu máme koronu (Viac v našom článku Koronavírus alebo karmavírus?), či slintačku a krívačku. Príroda vráti späť. Vždy. Aj keď máš dotáciu, aj keď máš diplom z manažmentu zvierat a povieš, že „krava je len bielkovinový modul na štyroch nohách“.

 

Slovenský model: Najskôr slintáme, potom krívame a nakoniec sa čudujeme

Na Slovensku sa už tradične veci riešia v tomto poradí:

  1. Zatajiť.

  2. Tváriť sa, že je to Soroš.

  3. Vyhlásiť pohotovosť.

  4. Spraviť tlačovku pred kravínom.

  5. Kúpiť dezinfekciu, ktorú ešte netestoval ani Matovič.

A zatiaľ duchovne uvedomelí jedinci sa venujú sebarealizácii, lebo chápu, že aj takto sa končí cyklus karmického spracovania mäsa.

 

Čo by urobil duchovne uvedomelý človek?

  • Nejedol by kravy, ani iné zvieratká.

  • Netrápil by ich.

  • Uvedomil by si, že každá živá bytosť je večná duša.

  • Chápal by, ako funguje karmický princíp. Teraz ješ ty ich, potom budú teba jesť iní…
  • A namiesto dotácií na nové oplotenie by investoval do vzdelávania vedomia.

Lebo povedzme si úprimne: Ak krava vie viac o súcite ako minister, možno by mala ona sedieť v parlamente. A ten súčasný politik? Ten by si zaslúžil aspoň krátke znovuzrodenie ako teľa v pakistanskom chlieve.
V lepšom prípade. A v princípe, a to nechcem byť zlý, ale každý človek, ktorý alibisticky konzumuje zvieratá, lebo veď „to je prirodzené“. Až také prirodzené zjesť vlastného psa mu už však nepríde.  Viac o argumentoch pre vegetariánstvo sa dočítate tu.

🕉️ Záver pre duchovného čitateľa:

Ak máš pocit, že svet ide do … no, kravského hnoja – možno je čas prestať riešiť, kto koho infikoval, a začať riešiť, kým vlastne sme. Nie sme len genetická náhoda. Sme duše. A pokiaľ nezačneme rešpektovať dušu – v sebe aj v druhých – budeme krívať ďalej a navždy.

Slovensko momentálne plače. Nie nad karmou. Nie nad duchovným úpadkom. Ale nad tým, že sa musí utratiť množstvo kráv kvôli slintačke a krívačke. A to je, priatelia, krásny prípad slovenskej karmickej šniclofrénie.
Lebo narieka ten istý človek, ktorý si večer sadne k nedeľnému obedu, napchá sa hovädzím vývarom, zje rezeň veľký ako vlastný karmický dlh a zakončí to tvarohovou guľou, ktorej kravské mlieko bolo vydojené z tej istej „utrácanej“ kravy.

Rozumieš tomu?
„Je mi ľúto zvierat… ale so šťavou, poprosím.“

To je ako keby si fajčil cigaretu na onkológii a hovoril: „Chudáci ľudia, prečo im nikto nepomôže?“

Logika materialistu:

  • Pes: „To je môj Rexík, on cíti, on má dušu.“

  • Krava: „Tá ide do mrazáku.“

  • Sliepka: „To je len zviera, čo občas kaká vajcia, ale hlavne je lacná.“

Ale keď prídu správy o slintavke:
„Ježišmária, tie zvieratá! Oni ich utrácajú!“
— povedal ten istý človek, ktorý má ešte pod nechtami korenistý výpek z rebierok.

Materialisti v skutočnosti pri utrácaní dobytka neplačú kvôli zvieratám. Plačú, lebo sa prerušil ich prísun mäsa, prípadne hospodárske škody… Plačú, lebo príroda sa ich (opätovne) snaží vychovávať. A keď príroda vychováva, používa tvrdé slová. Niekedy koronu. Niekedy slintačku. A niekedy len zrkadlo.

👉 Takže keď ti bude nabudúce ľúto nejakej kravy na obrazovke, spomeň si na tú, čo je už vo vnútri tvojej mrazničky. A ak ťa to naozaj mrzí – tak nezačni plakať. Začni spievať: Haré Krišna. A hlavne ich prestaň žrať!!!

Povieš – „To je extrémne.“ Ale extrémne je skôr to, že sa súcit vypína pri dverách chladničky.

Zdieľajte článok s vašimi priateľmi

Váš komentár bol pridaný.

Pridať komentár:

    Zatiaľ žiadne komentáre.

Mohlo by vás zaujímať

20.jún 2012 Vegetariánstvo - Argumenty z hľadiska karmy, zdravia a ekonomiky

Aký dopad má jedenie mäsa v týchto oblastiach: zdravie a výživa, ekonomika, etika či karma? Pozrime sa spoločne...

ČÍTAŤ VIAC
21.marec 2020 Koronavírus alebo karmavírus? Aká je skutočná príčina?

Celá situácia, ktorú spôsobil koronavírus, evokuje až surreálne pocity. Je neuveriteľné, čo sa deje. Po celom...

ČÍTAŤ VIAC
4.september 2012 Byť človekom raz znamená byť človekom navždy?

Istý populárny mýtus o reinkarnácii predpokladá, že akonáhle raz duša dosiahne ľudskú podobu, v ďalšom...

ČÍTAŤ VIAC

Pin It on Pinterest

Zdieľaj článok priateľom

Reinkarnácia
Prehľad ochrany osobných údajov

Táto webová stránka používa cookies, aby sme vám mohli poskytnúť čo najlepší používateľský zážitok. Informácie o súboroch cookie sa ukladajú vo vašom prehliadači a vykonávajú funkcie, ako je rozpoznanie vás, keď sa vrátite na našu webovú stránku, a pomáhajú nášmu tímu pochopiť, ktoré časti webovej stránky sú pre vás najzaujímavejšie a najužitočnejšie.