Skús dávať aspoň lepšie príklady lebo si protirecis.Na jednej strane hovoríš,že sa celok ruky môže zbaviť ak neplní funkciu a na druhej strane že nie.Skús si to dať trochu viacej…

Neprotirečím, ale na jednom prípade ti nemôžem vysvetliť všetko, iba časť. Ale skúsim ti to objasniť. Analógia tela nie je úplná v tom, lebo telo nie je všetko čo existuje…Nie je to existencia sama o sebe. Máš zafixované, že samotné telo je časťou celku…

Naopak, Krišna je všetko. Aj keď sa od neho chceš oddeliť, a zdanlivo je ti Jeho milosťou dovolené snívať sen, v ktorom zažívaš iluzórnu oddelenosť a s ňou aj reakcie, ktoré so sebou prináša, to ešte neznamená, že oddelený si. Z absolútna sa oddeliť nemôžeš, lebo okrem absolútna, okrem Krišnu nič ani nie je.

Čiže, aby si to pochopil aj ty, čo sa snažíš nasilu diskutovať filozofiu, o ktorej nevieš NIČ, tak jednoducho polopate, keď si prestaneš plniť funkciu tak, ako chce Krišna, tak si ju budeš plniť tak ako ti dovolí Krišna, a dovolí ti nahovárať si, že si od neho nezávislý. Ilúzia nezávislosti na celku.

Pokiaľ tvoje papagájovské IQ bolo schopné pochopiť tomuto vysvetleniu, tak mi môžeš napísať ešte niečo, ale poprosím k veci, a nesnaž sa ma chytať za slovíčka, lebo len viac a viac sa strápniš.

97493