fbpx

http://ask.fm/reinkarnacia/answers/141864417708 Ok takže su oddany ktory nasleduju Prabhupadu a su v ISKCONe a su oddany ktory nasleduju Prabhupadu a niesu v ISKCONe ale obe skupiny su si rovne a Krishna…

Úprimnosť znamená práve to, že nasleduješ pokyny Krišnu bez toho, aby si tam vkladal nejaké vlastné ego a špekulácie.

tad viddhi praṇipātena
paripraśnena sevayā
upadekṣyanti te jñānaṁ
jñāninas tattva-darśinaḥ

„Snaž se poznat pravdu tak, že se obrátíš na duchovního učitele. Pokorně se ho dotazuj a služ mu. Osoby, které znají vlastní já, ti mohou předat poznání, jelikož vidí pravdu.“

Bhagavad-Gíta 4.34

Takže Krišna jasne hovorí, že sa treba obrátiť na duchovného učiteľa, a asi sa zhodneme, že Prabhupád je skutočný duchovný učiteľ. On si želal, aby existoval Iskcon a založil ho s tým učelom.

Tí, ktorí nie sú v Iskcone a nemajú duchovných učiteľov z tejto vetvy, tak musia prijať duchovných učiteľov z inej autorizovanej postupnosti, napr. Šrí vaišnavov a pod.

Problém týchto chlapcov ale je v tom, že oni nechcú prijať žiadnych živých duchovných učiteľov, zo žiadnej postupnosti, pretože sú to devianti. Vyhovuje im vykladať si Prabhupadu podľa seba, bez rizika, že by ich On, alebo nejaký Jeho žiaci opravovali a naprávali. A žiak, ktorý nechce byť naprávaný je sám sebe učiteľom a je odkázaný ostať v mayi večne.