fbpx

prečo by mu dobrovolne vypadavali jablka z ehm…penazenky? veď do konca obdobia vypadaju aj tak všetky, do zimy….

Odpoveď:

Nie je problem, ze vypadaju, a nikto nehovori, ze ich nemozes pozbierat a zjest. Skor sa bavime o tom, s akym zamerom, a s akym vedomim to budes robit. Od toho zavisi, ci za to dostanes karmu, aky druh karmy, alebo ta tretia moznost, ze ziadnu karmu ti to neprinesie, lebo tym potesis Boha.

Iny priklad. Mas otca, ktory vlastni potraviny. Tym, ze doma pomahas, a tesis ho, tak ta berie kazdy den na obed, a mozes si z jeho potravin zobrat veci, ktore ti on schvali, a nemusis za ne ani platit. To sa vola akarmicka cinnost (neprinasa karmu). Ty nejdes po tych potravinach, ani po egoistickom vypocitavom principe, ze teraz pomozes otcovi, a za to dostanem cukriky. Nie. Ty proste si dobra dcera, posluchas a milujes otca, a veris, ze sa o teba postara, a on sa postara….

Ked sa ale tvoj hlupy brat rozhodne, ze bude kaslat na otca, nebude mu pomahat a rozhodne sa, ze zacne otcovi kradnut zo shopu veci, tak si tym zacne vytvarat karmu. V jednom bode ho otec vyhodi z domu, a mlady sa bude musiet zamestnat, aby si zarobil peniaze vlastne, a na zaklade toho ci ich bude mat vela (dobra karma), alebo malo (zla karma), podla toho sa naje. Cize uz ide na „vlastne triko“. A ked bude porusovat zakony statu, a kradnut, tak otec zavola policiu, a mladeho zavru do basy a dostane trest. Analogia k tomuto je, ked duse v hmotnom svete konaju zakazane hriesne cinnosti, ako napriklad vrazdenie zvierat (a jedenie masa), a pod., vrazdenie, kradeze, omamne latky, hazard, a pod. a potom si musia vytrpiet trest za velmi zlu (ugra) karmu, tym, ze sa inkarnuju na velmi nizkych planetach, kde budu trpiet za to, az kym si tu karmu nespalia…

Položiť ďalšiu otázku

Zdieľajte otázku s vašimi priateľmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

8. júna 2016 Štyri druhy inteligencie

Existujú štyri úrovne učenia sa založené na našej inteligencii.   Úroveň 1: „Učí sa...

ČÍTAŤ VIAC
9. júna 2016 Vieme, na čom sme?

  Život je cesta, a pri každej ceste ide o to, stále napredovať. Musíme však presne vedieť, kam sa...

ČÍTAŤ VIAC
3. mája 2019 Mantra meditácia a dosiahnutie dokonalosti (Teória všetkého, 11. časť)

Toto je posledný z článkov, ktoré vysvetľujú "Všetko". Ako sa postupne náročnosť tém zvyšovala, tak práve...

ČÍTAŤ VIAC

Pin It on Pinterest