fbpx
Zaujímavosti India

Otázka:

Ukáž mi podobnosti čínštiny,Japončiny,alebo hocijakých afrických kmeňových jazykov so sanskritom. Je to ako porovnávať hrušky s jablkami.Je dokázané akurát to,že tieto dristy ktorými sa tu zopár snažiš presvedčiť onadriadenosti védskej…

Odpoveď:

Napríklad…Oblasť v Číne – Manchuria pochádza z mena védskej polobohyne Manjishri. Ju sa v tej dobe vyslovovalo ako "chu". Samotná Čína je vo Védach spomínaná ako oblasť – Kosa-Karas – čo znamená oblasť kde sa vyrába hodváb. To, že sa z Indie dovážal tovar do Číny spomínal aj Marco Polo.
Tradícia Číny sa podobne ako aj inde odvíja od veľkej potopy, ktorej svedkom bol Védsky MANU a prvú ju spomínajú Védy. Neskôr tento koncept prevzali v Číne – YU, a na západe NOE. Jedna z prvých čínskych dynastií Shang je derivátom Simha, Krišnu, ktorý sa na severe Indie píše Singh. A to je len na skok do číny kde je Shang. Toto datovanie, podobne ako iné civilizácie začína niekde okolo 3200 BC počas Védskej vojny na Kurukšetre, keď sa védksa ríša rozpadla. Postupne sa odčleňovali a degenerovali aj ich zvyky. Taoizmus nie je nič iné ako Dévaizmus. Lao-tzu nehlásal nič iné ako Advaita Védantu, stačí si to porovnať. Taoizmus nie je nič iné ako zderivovaný Védsky teizmus. Ďalej. O akupunktúre sa všeobecne tvrdí, že pochádza z Indie, a to je jedna z najstarších prvkov kultúry a liečiteľstva. V Kórsejských školách medicíny sa to aj normálne vyučuje, potvrdil mi to jeden môj známy, ktorý sa tomu venuje. Na Śrí Lanke je najstarší text popisujúci akupunktúru. Čínsky drak je pozostatkom mytologického Šéša nága, čo je viachlavý had. Táto všeobecná čínska posadnutosť ikonou hada pochádza zo starých vyobrazení Višnua s viachlavým hadom, ktorý ho ochraňuje. Tieto Védske chrámy boli kedysi aj v Číne. Potvrdzuje to aj Marco Polo v svojich zápiskoch – inak odporúčam si prečítať niečo z toho, naozaj podnetné…Spomína napríklad védsky chrám v meste Hang Chau. Nájdeš to na strane 212 :-* Pozostatky tohto chrámu doteraz existujú. Šivov chrám môžeš zas nájsť v provincii Quanzhou v meste Friyan. Je tam päť metrový Šiva lingam so starohindskými nápismi. Je tam vyobrazených viacero védskych polobohov a výjavov z védskej mytológie.

A takto by som mohol pokračovať ďalších 10 strán, raz to hádam dám do článku. Zatiaľ som ale nemal čas, mám to ako poznámky..Spracoval som takto zatiaľ len Mayov a ich prepojenie s Védskou kultúrou. Je to tom článok na blogu.

Amen.

Položiť ďalšiu otázku

Zdieľajte otázku s vašimi priateľmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

18. marca 2021 Vtelenie duše a vývoj ľudského plodu podľa āyurvédy

Ľudské telo je výsledkom spojenia semena a ova (vajíčka) s pránou (životnou silou) a átmou (vteľujúcou sa...

ČÍTAŤ VIAC
28. marca 2020 Meditácia od základov mení váš mozog, vraví Harvardská neurovedkyňa

Ako sa meditácia a jóga stali bežne známe pojmy a sú rozsiahlejšie študované, rastúce dôkazy svedčia o...

ČÍTAŤ VIAC
9. júna 2016 Vieme, na čom sme?

  Život je cesta a pri každej ceste ide o to stále napredovať. Musíme však presne vedieť, kam sa chceme...

ČÍTAŤ VIAC

Pin It on Pinterest