Odpoveď:
„Nasa“ veda ma zaklad vo Vedach. Matematika, logika, astronomia, fyzika, chémia, medicina, jazyk, teoria hudby, atd.
A ako nadstavba k tomu Vedy popisuju aj metafyziku, ktora dava pptom tym fyzickym veciam ucel a odpoveda nie len na „ako“, ale hlavne na „preco“.
Cize ked chces davat nejake obejktivne vyjadrenia o tom, co povazuje „vasa“ veda za vedecke a nie, budes si musieť najst nejaku inu vedu…
Väčšina skutocnych kapacit modernej vedy, zakladatelia casticovej, kvantovej fyziky, atd. by s tebou nesuhlasili, a Vedam davaju nalezity respekt, a nepozeraju sa na nich ako na nieco „nevedecke“. To je zas len tvoja neinformovanost.
Werner Heisenberg(1901-1976), jeden z najznámejších fyzikov, spoluobjaviteľ kvantovej fyziky, držiteľ Nobelovej ceny. :
“Po mnohých konverzáciách o indickej Védskej filozofii, mi mnohé idey kvantovej mechaniky, ktoré sa mi zdali šialené, začali dávať konečne zmysel.”
Boh, karma aj reinkarnacia sa daju dokazat, ale nie v smumavke. Staci ti na to logicky argument. Vsetko co vidis okolo seba ma inteligentny design a osobu, ktora to navrhla. Ked tvrdis, ze existuje nieco, co nema inteligentnu príčinu, je to zas len tvoja viera… Karma je zas princip akcie a reakcie, to popriet nemozes tiez. A reinkarnacia, ked tvrdis, ze vedomie po smrti zanika, tak ukaz dokaz, vedeckú studiu, ktora vysvetluje vznik a zanik vedomia…
Co sa tyka duchovneho zivota, to si vies tiez experimentalne overit, staci to skúsiť. Lenze nesmieš mat nevedecke predsudky a byt fanticky veriaci mechanicky redukcionista…