fbpx
logo

Chantovať 64 zaberie skoro 8 hodín času +čítať, variť pre Krišnu a ďališie ako duchovné tak aj hmotné činnosti ako spánok, práca, domáce povinnosti… To je pre nás unreal zvládať. Preto Prabhupáda ustanvil minimum 16. Spievaním prosíme Krišnu o zamestnanie do oddanej služby. >

Odpoveď:

16 v pohode za 1,5 hod, takže 64 za 6 hod. Keby si robil čast v mysli, tak to dáš za 5 hodín… Keď človek vstane ráno o 4, tak s pár prestávkami môžeš mať o 10 ráno odchantované.Plus ďalšia vec je, že reálne sa nikde nepíše, že máš počítať kolá, ale máš nejakým spôsobom pravidelne chantovať a „merať to“, to je doslovný preklad. Takže v mojom prípade by to bolo 5 hodín spievania a hrania na harmóniu…Čo nie je také nereálne, keďže denne to robím niečo nad hodinu a pol, a niekedy aj cez 2 a pol hoď, a baví ma to čoraz viac.Nič nie je nemožné, stačí len chcieť.SP ustanovil standard 64 a 32 pre tych, co nonstop kazu… V sulade s Bhaktisiddhantom… Ako by si mohol SP dovoliť znizit standard? Koľko myslis, ze chantoval SP? 16?Samozrejme, ked nezvladali, tak im dovolil dočasne 16, ale pripominal im, ze maju postupne zvýšiť na štandard. Drviva vacsina to ale nedala, lebo to boli a su biele opice.Dnesny komfortny iskcon nedodrzoava takmer nic. Kde su 6-8 hodinove harinamy? To bolo dôležitejšie este ako rozdavanie knih…Plus, ake hmotne cinnosti? Kde nieco take filozofia odporúča robit?Spievanim prosime? Kto spieva? Ja poznam vacsinou len takych, co nepozorne recituju maximalne 16.

Položiť ďalšiu otázku

Zdieľajte otázku s vašimi priateľmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

25. júna 2012 Áyurvéda – Kľúč k zdravému životu, ktorý vám prinesie spokojnosť

Áyurvéda v preklade znamená „Áyus“ – život (dlhovekosť) a „Véda“ – poznanie. Áyurvéda je teda...

ČÍTAŤ VIAC
17. apríla 2017 Védy a ich pradávna história – Ako a prečo sa zjavili na Zemi?

Ako sa zjavili Védy? Aký je ich pôvod a história? Ako boli rozdelené a prečo nám védska literatúra dáva na...

ČÍTAŤ VIAC
Daniel Máčovský swami Dayananda
3. augusta 2019 Daniel Máčovský, prvý slovenský samozvaný swami

Ahojte. Rozhodol som sa pokračovať v písaní sérií článkov na pokračovanie, pretože väčšinou jeden článok...

ČÍTAŤ VIAC

Pin It on Pinterest

Reinkarnácia
Prehľad ochrany osobných údajov

Táto webová stránka používa cookies, aby sme vám mohli poskytnúť čo najlepší používateľský zážitok. Informácie o súboroch cookie sa ukladajú vo vašom prehliadači a vykonávajú funkcie, ako je rozpoznanie vás, keď sa vrátite na našu webovú stránku, a pomáhajú nášmu tímu pochopiť, ktoré časti webovej stránky sú pre vás najzaujímavejšie a najužitočnejšie.