fbpx
logo
24. mája 2021

Ako mohol Brahma priletet zo Satyaloky na velkej labuti až na Bhurloku a ako mozu byt na hviezdach polobohovia ked to je len kus krateru v roznom tvare dočítal som sa to v SB .

pozri odpoveď
5. apríla 2020

ale si si vedomý, že kopu tých citátov je vlastne ako keby proti Védam, resp. že je v nich vyjadrený impresonalizmus až individuaizmus?

pozri odpoveď
28. októbra 2019

Takže lepšie by bolo spievať mantry Laksmi alebo rovno mantry Visnua? Mňa to inak odjakživa ťahalo k Šivovi a vždy ma nejakým spôosobom fascinoval a nejakú dobu som si išiel jeho mantru a tiež som spieval aj nejaké mantry Ganeša ale výsledok nebol bohviečo…

pozri odpoveď
27. októbra 2019

Prečo ľudia uctievajú Šivu keď chcú peniaze? Nebola by lepšia voľba uctievať Lakshmi? Či Šiva je na takéto priania univerzálny? Správne tomu chápem? A o čo sa od Šivu nemá žiadať? Niekde som čítal, že niektorí ľudia žiadajú Šivu aby zlikvidoval ich nepriateľov a on to aj urobí. Je to pravda?

pozri odpoveď
7. októbra 2019

Dávnejšie si tu spomínal, že napr. taký Šiva sa uctieva kvôli materiálnemu prospechu ale ja nemám pocit, že by to fungovalo. Stačí sa pozrieť v Indii na tých čo ho uctievajú, veď žijú ako žebráci. Tiež poznám takého týpka čo ho uctieva už roky a robí rôzne obrady a ani tak nezarába nadpriemerne veľa

pozri odpoveď
6. júla 2019

Odkiaľ pochádza rastlina kanabis? Resp. marihuana? Čo som čítal, tak vraj podľa týchto indických legiend nám ju dal Šiva :D Je to pravda?

pozri odpoveď
20. júna 2019

Ako sa asurovia dostanú k polobohom a zneprijemňujú im to užívanie?

pozri odpoveď
19. júna 2019

Môže nejaký poloboh zabiť iného poloboha ktorý je od neho na vyššiej úrovni? Napr. také niečo funguje v našom svete keď nejaké zviera zabije človeka, ktorý je vo vývojom rebríčku vyššie ako zvieratá. Funguje takéto niečo aj u polobohov?

pozri odpoveď
20. januára 2019

Ahoj Narayan Das, aký je obradný postup na obetu pre Šivu? Nevieš kde by som sa to dočítal? Díky :)

pozri odpoveď
28. mája 2018

Aký je tvoj/védsky pohľad na zapredanie duše za cielom materializmu/slávy (ano mam na mysli iluminatov a pod. :D) či je to realne, alebo len konspiracie, + ako je popisany diabol/satan v tomto smere, poprípade ak mas nejake good clanky/videa kludne ich hod sem, vdaka :)

pozri odpoveď
30. júla 2017

Čo je to valhalla? Je na to aj vedsky ekvivalent?

pozri odpoveď
9. júla 2017

co znamena ze je boh siva v kvalite nevedomosti? ako to vplyva ked ho niekto uctieva?

pozri odpoveď
9. júla 2017

ako vies ze vsetci ti bohovia su pravdivy a nieje to len mytologia? .. kazda krajina ma ine storky o bohoch..

pozri odpoveď
13. mája 2017

Kali je manželka Krishnu?

pozri odpoveď
10. mája 2017

Ak sa ti narodí bývalý poloboh tak bude mať aj siddhi vlastnosti?

pozri odpoveď
8. mája 2017

ako si to mysle s dušami polobohov , že sú na himalájach tí polobohovia boli polobohovia a už zomreli alebo ešte sú a ked ten piesok ziem tak sa narodí…

pozri odpoveď
19. decembra 2016

A nemozes si tu karmu neustale obnovovat ked tam uz si? Napriklad ako s peniazmi, ze ich Len neminas ale aj investujes co ti v konecnom dosledku prinese viac penazi…priklad….Nejake…

pozri odpoveď

Pin It on Pinterest