fbpx
logo

ked je život pritomnosť duše v tele jak je možne že po smrti prebiehaju v tele nadalej bilogicke procesy (aktivita mozgu, a pod)? https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28231862

Odpoveď:

A preco nie? To, ze tam nie je uz „user“, neznamena, ze telo nevykazuje ziadne znamky aktivity, neriadenych procesov a pod. Do velkej miery je telo autonomne, co sa tyka biologickych funkcii. Neovladas tlkot srdca, peristaltiku, a neviem co este…Priklad, ked mam rozbehnute auto na adaptivnom tempomate, a vyskocim z neho, to auto aj ked v nom uz nie je vodic bude mat istu dobu svoju autonomnost, moze dokonca brzdit, pridavat, dodrziavat si vzdialenost, drzat sa same v pruhoch, ked narazi nahodou, tak airbagy vystrelia, spusti sa SOS hlasenie, a pod. Je na tom nieco cudne? Tak co je cudne na tom, ze ked dusa opusti telo, tak telo este moze istym sposobom vykazovat nejake aktivity? Pointa ale je, ze nebude prejavovat ziadnu slobodnu volu, tuzby, a nebude sa vyvijat, ale naopak pride k rozkladu a pozvolnemu rozdeleniu na pat zakladnych hmotnych prvkov.

Položiť ďalšiu otázku

Zdieľajte otázku s vašimi priateľmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

15. mája 2013 Evolúcia

Charles Darwin vo svojej knihe „O pôvode druhov“ vysvetľuje teóriu evolúcie všetkých druhov živých...

ČÍTAŤ VIAC
8. júna 2016 4 ašrámy (životné štádiá)

ŠTYRI ŽIVOTNÉ ŠTÁDIÁ (ĀŚRAMY)   Ak využijeme čas rozumne v tomto živote, budeme ho rozumne...

ČÍTAŤ VIAC
18. januára 2025 David Lynch a jeho fascinácia védskou filozofiou

Keď sa povie meno David Lynch, väčšine z nás sa okamžite vybavia kultové snímky ako Eraserhead, Blue Velvet...

ČÍTAŤ VIAC

Pin It on Pinterest

Reinkarnácia
Prehľad ochrany osobných údajov

Táto webová stránka používa cookies, aby sme vám mohli poskytnúť čo najlepší používateľský zážitok. Informácie o súboroch cookie sa ukladajú vo vašom prehliadači a vykonávajú funkcie, ako je rozpoznanie vás, keď sa vrátite na našu webovú stránku, a pomáhajú nášmu tímu pochopiť, ktoré časti webovej stránky sú pre vás najzaujímavejšie a najužitočnejšie.