fbpx

mať nato opustiť ich… Kdežto ked si pred tým bol ako brahmačari nebudeš mat problem tuto vec zanechať… PS poznáš nakych slovenských grihastov čo to už dali ? Že decka…

Odpoveď:

To co sa pytas, resp. si pocul je trochu spekulacia. Kedysi vo Vedskej spolocnosti brahmacari vycvik začínal okolo 5 rocny chlapec, a okolo 20-25 mohol prejsť do grihasta brahmacarya asramu. Teda po 20 rocnom vycviku u gurua v skole (gurukule) bol natoľko ovládnuty, ze aj keby prijal zenu a rodinu za účelom hlbsej realizacie emotívnych vymen a kazania, tak stale bol brahmacari, a nebol umelo k tomu pripútaný, a kedykolvek by vedel opustit cokolvek co straca svoj ucel vo vedomi Krisnu.


V dnesnej dobe ale niekto uz zacina ako materialista a mozno v 20 rokoch sa zacne zaujímať o Krisna vedomie, a pracuje postupne na znižovaní nahromadenych zlozvykov a priputanosti, a ci spravi rychlejsie pokrok ako brahmacari v chrame alebo grihasta brahmacari mimo chramu, zalezi na jeho podmieneni a karme, ktory pristup je pre neho ta spravna medicina. Lepšie pracovat na svojom chtici a bojovat s nim vonku, ako ho potlacat v chrame, lebo to bude mat aj tak za nasledok iba to, ze z toho chramu aj tak odide (akurat stratil cas). Najhlavnejsi faktor je ale úprimnosť tuzby spravit pokrok. Pokial je toto odhodlanie silné, nezalezi na ziadnom asrame ani varne… Dokonca nie je ani podmienka opustiť rodinu a deti, lebo ti sa daju tiez zamestnat v oddanej sluzbe, ked spolupracuju.


Ci poznam, na Slovensku nie, tu neprešla ani jedna generacia. Ale v zahranici ani, aj viacero guruov, ktori su dnes sannyasini mali rodinu, a so súhlasom manželky isli kazat po svete, a tym sa vzdali rodinnych povinnosti.


Zalezi ale na situácii. Pocas Prabhupadovych cias boli dokonca aj manzelia, ktori cely cas kazali a cestovali, a realne nezili klasickým rodinnym zivotom. O tych SP povedal, ze su grihasta sannyasini, a su dokonca este viac ako bezni sannyasini, lebo ti sa nemali coho vzdat, sle tito grihasti realizovali, ze su vecni služobníci Krisnu, a je im jedno, či sú alebo nie sú manzelia…

View more

Položiť ďalšiu otázku

Zdieľajte otázku s vašimi priateľmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

13. mája 2013 Kali-yuga, materialistický vek hádok a pokrytectva, v ktorom žijeme

Situácia v Kali-yuge Podľa védskych písiem, náš súčasný vek, známy ako Kali-yuga, je jednou z duchovných...

ČÍTAŤ VIAC
18. mája 2013 História vegetariánstva

Najstaršie záznamy o vegetariánstve pochádzajú zo starovekej Indie a Grécka. Vegetariánstvo bolo v tých dobách...

ČÍTAŤ VIAC
3. júla 2019 Prví kresťania boli prenasledovaní za vieru v reinkarnáciu

Určite ste už niečo počuli či čítali o reinkarnácii. Na tomto blogu je toho popísaného už dosť, ale vedeli...

ČÍTAŤ VIAC

Pin It on Pinterest