fbpx

Pokračovanie

https://reinkarnacia.sk/questions/137316023724-prabhupada-chcel-aby-sme-zili-jednoduch/

Pokračovanie :

 

…zložitejšie ako teraz.

Samozrejme, pokiaľ by existovala v dnešnej dobe varnašrámska kultúra, ktorá by bola funkčná, je možné, že by som predával mlieko a obilie, ale to je dosť utópia.

Je rok 2016, je Kali yuga a treba použiť a zamestnať v Bhakti všetko čo je dostupné. Konieckoncov je dosť irónia, že sa pýtaš na jednoduchosť pomocou zložitej „démonskej“ mašiny zvanej počítač, ktorá od Védskej jednoduchosti má asi dosť ďaleko. Ale napriek tomu sa aj toto dá využiť, a paradoxne, nebyť tejto zložitosti a komplikovanosti, tak by mnoho oddaných o Krišnovi ani nevedelo…

Ale zhrnul by som to tak, že problém komplikovanosti nastáva vtedy, keď to komplikuje tvoj duchovný život, a jednoducho zabudneš na konečný cieľ…

A nemysli si, že Védske obrady, mantry a rituály nie sú zložité. Sú tak zložité, že v dnešnom veku sa väčšina z nich nedá ani napodobňovať. To, o čo sa snaží dnešná Kali-yuga spoločnosť je nahradiť tieto jemné a subtílne zložitosti a expertnosť, hrubšími metódami, pomocou elektromagnetizmu, a pod.

Jednoduchosť v prvom rade znamená úprimnosť. Priamočiarosť. Priamočiaro a jednoducho zamestnám týchto 5 zložitých sociálnych služieb v službe Krišnovi.

To je všetko.