fbpx
logo

Pozorna japa nemusi byt uprimna japa. A ak davas tych 16 kol a nie je to uplne silenie ale je to nad ramec? Tie navyse kola nemusia ist na ukor kvality, lebo pozorne byt mozu. V pripade ked uz nevladzem tak co? Lebo v tom pripade ked nevzpominam na krisnu uz nejaku dobu tak citim ako padam do maye

Odpoveď:

Pozornou japou sa mysli 1. sustredenie, t.j. ked uz tvoja mysel vola Krisnu, tak aby Ho neignorovala + 2. spravny postoj, t.j. uprimnost od srdca, preco to vobec robis, komu ju smerujes a s akym motivom. Myslis, ze niekto moze pozorne opakovat nieco co nemysli uprimne? To by ho asi dlho nebavilo…Myslis, ze das napriklad 4 pozorne a potom das 12 nepozornych, len aby si mal dokopy 16? Pokial chapes, ze tvojim cielom ma byt postupne zvysovat pocet tych pozornych a nezabudnes na to, kazdy den sa o to snazis znova a znova, tak v poriadku. Ked sa ale z toho nepozorneho mantrovania stane zvyk, tak mozes zit roky v tom, ze chantujes, ale v skutocnosti to nema ziaden vyznam.Ked nevladzes, tak rob nieco ine, bud sa premiestni nad nejaku inu priamu cinnost, ako sravanam, arcanam, alebo kazanie… Sekundarne, a to bude stale asi vacsina casu budes robit tak ci tak karma-yogu, ale tu tiez ked budes robit pozorne a vedomym motivom, tak nevypadnes z bhakti vedomia…No a potom ked tvoja mysel uz potrebuje najest svoju fetacku materialnu davku, tak jej daj. Nemyslim, ze serial, alebo hra je nieco skodlive. Aj pri tom mozes nepriamo mysliet na Krisnu a vidiet Ho v principoch, situaciach, mat dokonca z toho nepriame realizacie…To s tym padanim do maye je naopak. Vacsinou sme v mayi, a sem tam padame do Krisna vedomia 😀 Pokial by si si bol naozaj pocas dna vedomy na co vsetko myslis a co vsetko robis, tak by si to videl realistickejsie. Alebo ako som pisal, mozno si uz paramahamsa, ktory je v mayi len sem tam, co principialne vylucit nemozem, ale nie je to pravdepodobne.

Položiť ďalšiu otázku

Zdieľajte otázku s vašimi priateľmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

4. januára 2023 Kto je zodpovedný za naše bolesti a zisky?

Za všetko zlé v živote častokrát nechceme niesť vinu a zodpovednosť. Hľadáme výhovorky alebo viníme svojich...

ČÍTAŤ VIAC
20. júna 2012 Ideálny vzťah – mužský a ženský princíp

Princípy fungovania univerzálneho zákona vo vzťahoch medzi mužom a ženou... Veda, ktorou sa bude zaoberať tento...

ČÍTAŤ VIAC
19. augusta 2012 Západní učenci o knihách Śrīlu Prabhupādu

Západní učenci o knihách Śrīlu Prabhupādu (viac…)

ČÍTAŤ VIAC

Pin It on Pinterest

Reinkarnácia
Prehľad ochrany osobných údajov

Táto webová stránka používa cookies, aby sme vám mohli poskytnúť čo najlepší používateľský zážitok. Informácie o súboroch cookie sa ukladajú vo vašom prehliadači a vykonávajú funkcie, ako je rozpoznanie vás, keď sa vrátite na našu webovú stránku, a pomáhajú nášmu tímu pochopiť, ktoré časti webovej stránky sú pre vás najzaujímavejšie a najužitočnejšie.