fbpx
Vedecké poznanie Zaujímavé

Vedci tvrdia, že duša neumiera – vracia sa späť do vesmíru?

Podľa dvoch popredných vedcov je ľudský mozog v skutočnosti biologický počítač a vedomie ľudí je program bežiaci na kvantovom procesore, umiestnenom v srdci. Toto vedomie dokonca pokračuje v existencii aj po našej smrti.

Ako to vysvetľujú experti: “Keď ľudia zomrú, ich vedomie (duša) putuje späť do vesmíru a nezomiera.”

Debata o existencii duše a tom, či je nesmrteľná alebo umiera spolu s telom osoby je nekonečný príbeh, ktorý zamestnával mysle najväčších mysliteľov našej histórie už po stáročia.

Jej mysteriózna podstata neprestala fascinovať rôzne vedné odbory, ale až teraz skupina výskumníkov objavila o duši novú teóriu: “Duša neumiera – vracia sa späť do vesmíru“.

Od roku 1996, Doktor Stuart Hameroff, americký fyzik a emeritný profesor na katedre anestéziológie a psychológie, a Dr. Roger Penrose, profesor mat-fyzu na Oxfordskej Univerzite, pracovali na projekte „Kvantová teória vedomia“, v ktorej uvádzajú, že duša je udržiavaná v mikrotubulách mozgových buniek.

Ich fascinujúca teória vraví, že práve ľudské srdce obsahuje mozgové bunky v štruktúrach nazývaných mikrotubuly.

(Je to zaujímavé aj z dôvodu, že Védska duchovná literatúra rovnako popisuje, že duša sa nachádza v oblasti srdca).

Navyše, obidvaja vedci tvrdia, že to, čo ľudia vnímajú ako vedomie je v skutočnosti výsledkom efektu kvantovej gravitácie, objavujúcom sa vo vnútri už spomínaných mikrotubúl. Tento proces je pomenovaný dvoma vedcami ako “Redukcia Orchestrovaného Účelu. (Orch-OR)

Teória naznačuje, že keď sa ľudia dostanú do fázy “klinickej smrti”, mikrotubuly umiestnené v srdci stratia svoj kvantový stav, ale informácie obsiahnuté vo vnútri zostanú nezmenené.
Inými slovami, vedomie je večné. To je zároveň dôkaz reinkarnácie. V tomto článku si môžete prečítať zaujímavé fakty o tomto fenoméne.

Úryvok z prejavu vedeckého kanála a dokumentu “Skrz červiu dieru”, v ktorej Doktor Hameroff povedal:

“Povedzme, že srdce prestane biť, krv prestane prúdiť. Mikrotubuly stratia svoj kvantový stav. Kvantová informácia vo vnútri mikrotubúl nie je zničená, nemôže byť zabitá, iba sa rozmiestni a rozptýli do vesmíru. Ak je pacient oživený, táto kvantová informácia sa môže vrátiť späť do mikrotubúl a pacient povie: “mal som zážitok blízkej smrti.” Ak sa pacienta nepodarí oživiť a pacient zomrie, je možné, že táto kvantová informácia môže existovať mimo tela, hádam neurčito, ako duša.”

Podľa tejto teórie sú ľudské duše viac ako len interakcie neurónov v našom mozgu.

„Vedz, že to, čo preniká celým telom, je nezničiteľné. Nikto nemôže zničiť nehynúcu dušu.“ Bhagavad-Gíta 2.17.

Bhagavad-Gíta je staroindický duchovný text, ktorý zaviedol pojmy ako karma a samsára (prevteľovanie), dharma atď., a podáva autorizované informácie o duchovnej a hmotnej energii, karme a reinkarnácii. Knihu si môžete prečítať online alebo objednať tu.

Aj keď hinduisti a buddhisti majú toto poznanie po tisícky rokov, je dobré, že aj západní vedci začínajú pomaly otvárať oči. My vieme, že duša neskončí vo vesmíre, ale ďalej pokračuje na svojej ceste. Na vedecký dôkaz si však budeme ešte musieť počkať, samozrejme, pokiaľ sa to bude dať zmerať. Nie všetko sa dá ale vypočítať, odvážiť, a redukovať na fyziku, matematiku a chémiu. Ľudský mozog a jeho zmysly sú značne limitované, a na niektoré veci jednoducho nie je možné prísť procesom mentálnej špekulácie.

O tom ako Védske poznanie vysvetľuje, ako je možné zistiť veci, ktoré presahujú naše zmysly sa dočítate v článku Metódy poznávania.

Zdieľajte článok s vašimi priateľmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

29. júna 2012 Druhy tiel

Rozdiel medzi hrubohmotným, jemnohmotným telom a pravým JA... (viac…)

ČÍTAŤ VIAC
23. júna 2016 Védska kultúra od čias stvorenia

V tomto článku si ukážeme, ako bola védska kultúra daná ľudstvu Najvyššou Božskou Osobou a tak bola...

ČÍTAŤ VIAC