fbpx
Zaujímavé

Budenie sa medzi treťou a piatou môže znamenať duchovné prebudenie

Veľa ľudí sa prebúdza v rovnakom čase každú noc bez toho, aby tomu venovali nejakú pozornosť. Vedeli ste ale, že by to mohol byť spôsob akým vaše telo a vyššia sila s vami komunikuje?

Ayurvéda využíva energetické meridiány (nádí) na diagnostiku a liečenie mnohých ochorení. Tieto meridiány sú prepojené s biorytmom človeka tak, že energetizujú odlišné časti tela. Takže podľa času, kedy sa zobudíte v noci, vaše telo môže zažívať určité pocity, ktoré sú pre vás signálom fyzických a emocionálnych problémov.

 

Problém so spánkom medzi deviatou a jedenástou hodinou večer môže značiť stres

Toto je pre väčšinu ľudí bežný čas ukladania sa do postele. Ak máte problém v tomto čase zaspať, môže to byť znakom príliš veľkých obáv a stresu. V tomto prípade sa odporúča vedome spomaliť a kontrolovať svoj dych, a tým sa postupne upokoja aj vaše myšlienky. Rovnako je dobré aspoň hodinu pred spánkom vypnúť počítač, odložiť telefón, vypnúť hudbu a pod., a dať telu dostatok času dať sa do kľudu a utíšiť svoju energiu.

Žiarenie z displeja počítača alebo telefónu simuluje denné svetlo, a o to ťažšie sa nám zaspáva.

 

Budenie sa medzi jedenástou večer a jednou hodinou po polnoci môže značiť citové sklamanie

Starodávna indická ayurvédska medicína hovorí, že toto je čas, kedy je aktívny žlčník. Budenie sa v týchto hodinách môže znamenať citové sklamanie, takže pomôže praktizovanie sebaakceptácie a odpustenia (sebe aj druhým). Rovnako prospešné je chvíľku meditovať alebo si pustiť ukľudňujúce mantry.

Slovo mantra sa skladá z dvoch sanskritských slov, manas – myseľ, a trayate – oslobodiť. Takže mantru by sme mohli interpretovať ako nástroj, pomocou ktorého sa môžeme oslobodiť od myslenia, alebo ho usmerniť.

„Človek sa musí pomocou svojej mysle oslobodiť, nie degradovať. Myseľ je ako priateľom, tak aj nepriateľom podmienenej duše.“

Bhagavad-Gíta 6.5

 

Budenie sa medzi jednou a treťou po polnoci môže značiť hnev

Tento energetický meridián je prepojený aj s pečeňou. Budenie sa v tomto čase je asociované s hnevom a nadbytočnou vnútornou energiou. Pre získanie pokojného spánku sa skúste napiť teplej vody a meditovať. Hnev je často spôsobený prílišnou pripútanosťou k hmotným veciam a pochádza z nereálnych očakávaní od ľudí a od sveta.

„Keď človek rozjíma nad zmyslovými objektami, priľne k nim. Z toho sa rodí žiadostivosť a zo žiadostivosti povstáva hnev.“

Bhagavad-Gíta 2.62

Hnev ako taký v nás spúšťa mechanizmy, ktoré nie sme tak celkom schopní kontrolovať a táto nespracovaná energia sa v nás hromadí a narúša náš biorytmus. Hnev nie je dobré ani umelo potláčať, ani ho nekontrolovateľne živiť. Je veľmi dôležité chápať jeho príčinu a odstrániť práve tú. Prečítajte si našu sériu článkov o tom, prečo musíme trpieť v tomto materiálnom svete – na tomto linku.

 

Budenie sa medzi treťou a piatou ráno môže znamenať, že prechádzate duchovnou zmenou

Tento časový úsek je spojený so smútkom, ale značí aj proces transformácie. Ak sa zobudíte približne v tomto čase, môže to byť znak, že vám vyššia sila dáva znamenie, aby vás nasmerovala smerom k vášmu vyššiemu zmyslu prečo ste tu. Aby ste znova zaspali, skúste modlitbu alebo meditáciu. Porozmýšľajte, čo v živote by ste mali zmeniť, a či ste spokojný s tým, kam sa uberáte.

Duchovné zmeny sa prejavujú na viacerých úrovniach vrátane fyzickej. Keď takouto zmenou už prechádzate, vaše toky energie sa často menia a môžete zažívať chronickú vyčerpanosť. Je to ako keby každá časť vo vás bola liečená v jednu a tú istú dobu. Dokonca aj keď sa vyspíte normálne, môžete sa zobudiť unavení bez toho, aby ste čokoľvek robili. Niekedy sa zjavne bez príčiny unavíte počas dňa a idú na vás driemoty, inokedy sa zobudíte v strede noci plní energie ako keby bol deň a dlho nedokážete zaspať.

 

Budenie sa medzi piatou a siedmou ráno je asociované s emočnými blokmi

Budenie sa v tomto čase tiež často poukazuje na emočné bloky. Ak si želáte znovu zaspať, skúste ponaťahovať vaše svaly alebo použite kúpeľňu. Emócie, ktoré počas dňa potláčame sa v nás hromadia, a veľa z nich sa podvedome premieta do našich snov, kde sa „riešia“. Toto je obzvlášť viditeľné v poslednej fáze spánku (R.E.M.) nad ránom. Silné a intenzívne snenie nás veľakrát môže priamo vytrhnúť zo sna. Keď niekto zažíval násilie, môže sa objaviť v jeho snoch. Rovnako aj iné rôzne potláčané emócie sa môžu v tomto čase vyplavovať. Práve počas spánku je naša vôľa najviac oslabená a naša duša nás takto môže nútiť čeliť pravde.

Ľudské telo je vskutku fascinujúca vec. Ak sa naučíme sledovať a počúvať čo sa nám snaží povedať, budeme schopní vylepšiť obidva aspekty nášho života, a to fyzický aj duchovný.

 

Pozor na prítomnosť ducha

Niektorí ľudia sa budia celí spotení práve preto, že zažili veľmi živú nočnú moru alebo spánkovú paralýzu, v ktorej sú hore, ale nevedia hýbať telom a pociťujú negatívne pocity či prítomnosť inej entity vo svojej blízkosti. Toto všetko, vrátane námesačnosti je prejav prítomnosti duchov a netreba to podceňovať. Sú z nás schopní vysávať veľké množstvo energie. Prečítajte si náš článok o duchoch – tu.

Zdieľajte článok s vašimi priateľmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 komentáre Zanechať komentár

Mohlo by vás zaujímať

21.jún 2012 Šťastie - čo robia šťastní ľudia inak ako tí nešťastní?

Aký je rozdiel medzi šťastnými a nešťastnými ľuďmi? Samozrejme, môže to byť celkom očividné. Šťastní...

ČÍTAŤ VIAC
18.november 2017 10 egoistických aspektov "spirituálnych" ľudí, ktoré sabotujú ich rast

Väčšinou ľudia netušia, že tzv. snaha o "duchovno" môže byť aj pascou nášho ega. Veď ako by niečo,...

ČÍTAŤ VIAC
6.máj 2019 Reinkarnácia (Teória všetkého, 8. časť)

Reinkarnácia bola v posledných desaťročiach podrobne študovaná a skúmaná aj v západnom svete. Aj keď...

ČÍTAŤ VIAC

Pin It on Pinterest

Zdieľaj článok priateľom