fbpx
logo
Zaujímavé

Znamenie zverokruhu – 12 zamyslení, čo značí to vaše?

🕐 5 min

Jedného rána sa Boh zapozeral na svojich dvanásť detí a napadlo Mu, čo by im tak asi mohlo ešte chýbať… Zrazu sa Jeho tvár rozžiarila myšlienkou, že by ich mohol obdariť ľudskou vôľou. Jeho synovia pred neho predstupovali jeden po druhom, aby obdržali tento božský dar a každému objasnil znamenie, ktoré mu pridelil.

 

Každé znamenie má výnimočné poslanie

Tebe dávam, Baran, moje prvé semienko, ktoré môžeš s úctou šíriť. Za každé semienko, ktoré zasadíš, sa ti dostane milión iných semienok. Nebudeš mať ani čas pozorovať, ako semienka rastú, pretože všetko, čo zasadíš, bude výdatne dávať plody. Budeš prvým, ktorý zaseje moju myšlienku do ľudskej mysle. Nie je ale tvojou povinnosťou obhospodarovať túto myšlienku. Tvojím životom je čin a jedinou tvojou úlohou je prinútiť človeka, aby si uvedomil moje Stvorenie. Ten, kto naplní svoju úlohu, tomu sa dostane cnosti, rešpektu voči sebe samému.

Baran sa v tichosti vrátil späť na svoje miesto. Bola mu venovaná energia počiatku. Má bleskové myšlienky, niekedy geniálne, a rád by stíhal viac vecí naraz. Väčšinou ich ale nesplní. Baran je prvé hviezdne znamenie obdarené vedomím svojej vlastnej existencie.

 

Ty, Býk, budeš obdarený silou premeniť semienka na podstatu. Tvoja práca je božská a vyžaduje trpezlivosť. Je potrebné, aby si dokončil všetko, čo už bolo začaté, inak semienka odfúkne vietor. Nikdy nezapochybuješ o svojej moci, nikdy nezmeníš názor v polovici cesty a nebudeš závislý na nikom, aby si mohol dokončiť svoju prácu. Ponúkam ti silu, používaj ju múdro!

A Býk sa vrátil na svoje miesto. Bola mu ponúknutá energia stability a veľká sila konať. Dôvera a trpezlivosť sú to, vďaka čomu môže naplniť každé jednanie.

 

Tebe, Blíženec, sú dané nezodpovedateľné otázky, aby si ukázal ostatným, čo môže človek vidieť a cítiť okolo seba. V priebehu tvojho hľadania hlbokých významov sveta objavíš môj dar: poznanie.

Blíženec odišiel zahĺbený do seba. Toto znamenie dostalo dar uvažovať, spontánnemu porozumeniu veciam a bytostiam. Veľmi zvedavý študuje, vyhľadáva nové informácie a osvojuje si vedomosti, ktoré chce zdieľať s ostatnými, takže aj oni môžu mať z jeho poznania úžitok.

 

Tvojou úlohou, Rak, bude učiť ľudí o citoch. Dokážeš ich rozosmiať aj rozplakať. Takto všetko, čo uvidia, či o čom budú premýšľať, im dá buď nespokojnosť alebo vnútornú radosť. Pre toto dostávaš dar rodiny, ktorú môžeš rozširovať.

Rak nesmelo ustúpil. Bol mu ponúknutý dar vnímavosti. Dokáže prinútiť ľudí uvedomovať si svoje rozpoloženie a myšlienky. Je veľmi priťahovaný rodinným a spoločenským životom kvôli jeho potrebe rovnováhy a citového bezpečia.

 

Ty, Lev, máš za úlohu ukázať celému svetu moje žiariace Stvorenie. Daj si pozor na svoju hrdosť a nikdy nezabudni, že aj ty si moje stvorenie a že Stvoriteľ je len jeden. Ľudia tebou pohrdnú, ak na to zabudneš. Všetko budeš robiť so zanietením a všetko čo urobíš, bude taktiež prínosom pre ostatných. Pre toto potrebuješ ušľachtilosť, ktorú ti týmto prepožičiavam.

Lev sa na svoje miesto vrátil impozantne. Lev, žiariace znamenie vytvorené Slnkom, obdržal energiu ušľachtilosti, vlastnosti kráľov. Obdarený vitalitou, pevnou vôľou a autoritou splní vždy svoje úlohy a je vždy odmenený pre svoje prednosti.

 

Ty, Panna, budeš skúmať všetko, čo človek vo svete vytvoril, čo som mu ponúkol. Budeš pozorne sledovať jeho cestu a v prípade, že urobí chybu, budeš ho varovať. Takto môže byť Stvorenie vďaka tebe dokončené. Pre toto dostaneš čistotu mysle.

Syn, Panna, odišiel starostlivo sa dívajúc okolo. Dostal energiu príčiny a rozdielneho zaobchádzania. S použitím svojej vynaliezavosti má všetko, čo Panna robí, praktický efekt. Jej tendencia lipnúť na detailoch vychádza z jej želania robiť všetky veci perfektne.

 

Tvojou úlohou, syn môj, ktorý máš znamenie Váhy, je pomôcť človeku uvedomovať si jeho zodpovednosť k ostatným. Takto budeš môcť žiť s pocitom bratského vzťahu a naučíš sa prenikať do skrytých aspektov svojich činov. Ak potom niekde prepukne hádka, budeš tam vyslaný a pre tvoju nekonečnú snahu ustanoviť poriadok a mier ti ponúknem lásku.

Syn, Váha, sa pokorne vrátil na svoje miesto. Váha je symbolom rovnováhy medzi mysľou a srdcom. Bol mu ponúknutý dar energie lásky. Obdarený láskyplným temperamentom a citlivosťou sa inštinktívne snaží vniesť harmóniu všade, kam príde.

 

Tebe, Škorpión, bola pridelená naozaj náročná úloha. Budeš obdarený schopnosťou prenikať ľudskou mysľou, ale nie je ti dovolené hovoriť o svojich objavoch. Často budeš cítiť sklamanie nad tým, čo sa ti podarí odhaliť. Priblíži ťa to ale ku Mne a ty nikdy nezabudneš, že to nie som Ja, čo si objavil, ale iba odlesk mojej Myšlienky. Odhalíš toľko ľudí, čo žijú ako zvieratá a budeš s ich inštinktami bojovať s tak veľkou mierou, že niekedy zídeš z cesty. Skôr či neskôr sa však vrátiš ku Mne a to je dôvod, prečo sa ti dostane najvyššieho daru rozhodovania.

Škorpión sa na svoje miesto vrátil s odhodlaním. Znamenie škorpión má najsilnejšie prepojenie s podvedomím. Môže sa priblížiť ako k božským, tak i k zvieracím aspektom podvedomého sveta, čo je dôvod, prečo neustále osciluje medzi vrcholmi a priepasťami. Je obdarený mentálnymi schopnosťami a silou priamočiareho myslenia, takže skôr či neskôr sa nakoniec spojí s Bohom skrz najvyšší akt vôle.

 

Tvojím poslaním, Strelec, je vedieť rozosmiať ľudí v okamihoch, kedy sú zamračení, mdlí a tvrdohlaví po tom, čo nesprávne porozumeli mojej Myšlienke. Tvoj zmysel pre humor im dá silu opäť dúfať a takto Ma budú môcť opäť hľadať. Čaká na teba mnoho skúšok a v žiadnom zo svojich životov si príliš neoddýchneš. Dávam ti dar nekonečnej hojnosti, aby si mohol všade šíriť žiarivé svetlo.

Strelec ustúpil s prejavom radosti späť. Má obrovskú silu duchovnej transformácie. Je obdarený všetkými vlastnosťami, ktoré uľahčujú medziľudské vzťahy: obľúbenosťou, výrečnosťou a zhovievavosťou. Vedie život svoj, aj životy ostatných, ku krajnej otvorenosti voči Vesmíru.

 

Od teba, Kozorožec, žiadam, aby si mi obetoval svoje úsilie a pot, pretože máš naučiť ľudí pracovať. Nie je to ľahká úloha, na svojich ramenách ponesieš pracovnú silu všetkých. Ale, pre toto tvoje bremeno, dám ti úplnú ľudskú zodpovednosť.

A Kozorožec sa oddane vrátil na svoje miesto. Znamenie kozorožec si dobýva vysoké sociálne postavenie a svoje milostné vzťahy stabilizuje cez bezpodmienečnú disciplínu, vôľu založenú na plnení svojich povinností a cez výnimočný zmysel pre zodpovednosť. Pre ostatných je vzorom rešpektu a ohľaduplnosti vďaka svojej starostlivo naplánovanej činnosti.

 

Ty, Vodnár, sa staneš pre ľudstvo vizionárom. Tvoje oči sú schopné vidieť všetky Božie možnosti. Budeš ale žiť v osamelosti, pretože vízie ti nedovolia zhmotniť moju Lásku. Dostal si dar slobody, takže môžeš ľuďom ukazovať nové šance a môžeš poslúžiť ľudstvu vždy, keď to bude potrebné.

Vodnár sa s pochopením vrátil späť. Je veľmi vynaliezavý a originálny, a preto reprezentuje budúcnosť. Jeho potreba rozvoja ho nabáda pokúšať sa zlepšovať materiálne i duchovné životy ostatných. Jedná nezávisle, so slobodou ducha, nepokračuje v metódach ustanovených svojimi kolegami či nadriadenými osobami. Táto vlastnosť u neho často vzbudzuje horúcu ilúziu toho, že život je plný krívd a že námaha na ne reagovať sa nevypláca.

 

Tebe, syn môj v znamení Rýb, patrí najťažšia úloha. Žiadam ťa, aby si na svoje ramená vložil všetko ľudské utrpenie. Tvoje slzy budú mojimi Slzami. Táto bolesť je dôsledkom mylného porozumenia mojim Slovám, ale si tu ty, aby si poskytol človeku úľavu. Pre toto ti poskytnem dar z najvzácnejších. Si jediným z mojich detí, ktoré mi môže porozumieť. Schopnosť porozumieť božskému je pre teba cestou k ľuďom, cestou k šíreniu viery.

A rozochvený syn, Ryba, sa vrátil na svoje miesto. Ryby žijú v znamení nekonečna, viery a mystiky. Sú plné lásky a porozumenia, vždy sa snažia uľaviť ľudskému utrpeniu. Sloveso, ktoré je pre ne charakteristické, je “verím”.

 

Boh riekol: Každý z vás má v sebe iskru zo Mňa.

Nesmiete ale vydeliť časť z celku,

nesmiete ju zanedbávať alebo zameniť so Stvoriteľom.

Všetkých vás dvanásť ste jedno.

Ale Stvoriteľ je niečo omnoho viac než len toto.

Povedal im: Každý z vás považuje dary ostatných za vzácnejšie,

ako je ten jeho. Preto vám dovoľujem si ich vymieňať.

Každého zo synov sa zmocnilo nadšenie,

keď si predstavili všetky možnosti vyplývajúce z tohto nového poslania.

Ale Boh sa zasmial a riekol:

Častokrát sa ku Mne budete vracať,

aby som vás oslobodil od vašej úlohy

a Já vám zakaždým vyhoviem. Budete žiť mnoho životov,

pokiaľ nesplníte svoje pôvodné poslanie.

K tomu vám poskytnem nezmerateľný čas,

budete so Mnou ale môcť pobývať až vtedy,

keď úspešne zavŕšite svoje poslanie.

Sledujte ďalšie zaujímavosti na našom Instagrame:

Zdieľajte článok s vašimi priateľmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 komentáre Zanechať komentár

Mohlo by vás zaujímať

6.máj 2019 Reinkarnácia (Teória všetkého, 8. časť)

Reinkarnácia bola v posledných desaťročiach podrobne študovaná a skúmaná aj v západnom svete. Aj keď...

ČÍTAŤ VIAC
16.október 2017 10 dôvodov prečo sa zamilovať do spirituálneho dievčaťa

Po prečítaní tohto článku sa aj ty budeš chcieť zamilovať do spirituálneho dievčaťa   1. Verí,...

ČÍTAŤ VIAC
20.jún 2012 Ideálny vzťah - mužský a ženský princíp

Princípy fungovania univerzálneho zákona vo vzťahoch medzi mužom a ženou... Veda, ktorou sa bude zaoberať tento...

ČÍTAŤ VIAC

Pin It on Pinterest

Zdieľaj článok priateľom