fbpx
logo
Zaujímavé

Povinnosti ženy

🕐 37 min

Pokračujeme v sérii článkov o vzťahoch medzi mužmi a ženami. Pre tých, ktorí nečítali náš prvý veľmi úspešný článok – Ideálny vzťah – mužský a ženský princíp, odporúčam najskôr naštudovať si ten.

Dnes budeme konkrétne hovoriť na tému zodpovednosti žien. Podľa védskeho poznania je rodina pod vplyvom Mesiaca. Táto planéta má ženské vlastnosti a ženské charakteristiky. To znamená, že žena má najväčšiu schopnosť ochraňovať rodinu. Hlavná karma alebo osud rodiny závisí na žene. Povinnosti ženy sú pre ženu ako chlieb. Ak ich nepozná, môže sa dostať pod vplyv zlého osudu. Existujú určité zákony, a ak ich človek nepozná, nemôže vybudovať zdravý rodinný vzťah. Tieto zákony sa ustanovujú okolo jemnohmotného tela ženy. Oni určujú jej povinnosti. Má určité povinnosti, musí robiť určité veci, ktoré od nej ostatní ľudia očakávajú. Pokiaľ to neurobí, nemôže byť šťastná.

Ženy nemusia byť zodpovedné za svojich manželov, nemusia zarábať peniaze na jedlo a iné veci pre rodinu. Žena nemusí ochraňovať svojho manžela, nemusí sa modliť za svoju rodinu. Mentálna a fyzická povaha ženy určuje jej zodpovednosti. Hovorím to, pretože väčšina žien v skutočnosti nechápe, čo znamená fyzická a mentálna povaha. Rovnako ako muži nechápu svojej povahe. Vďaka pokroku v technike a veľkému náporu možností a informácií sme stratili poznanie, ktoré opisuje, ako môžeme vybudovať šťastnú rodinu. Každá kultúra má toto poznanie. Všetci vedia ako správne žiť. Ale v súčasnej dobe, toho nie sme schopní. Nie sme schopní aplikovať toto dávne poznanie dnes, v modernom živote. Ale súčasne nedokážeme zmeniť ani svoju konštitúciu, svoju vnútornú povahu. Žena sa nikdy nestane mužom a muž sa nikdy nestane ženou. Telo ženy je obmedzené, jej šťastím, jej povahou, už od samého začiatku.

Podľa védskeho poznania nezomierame, máme dušu. A duša prechádza do nového života. Naše jemnohmotné telo sa skladá z nášho charakteru a našich minulých činov. Vo vnútri nášho jemného tela máme aj myseľ a falošné ego. Naše falošné ego sa počas všetkých životov nemení. Mení sa však naša myseľ a menia sa naše emocionálne stavy. Myseľ vytvára fyzické telo podľa nášho charakteru, podľa našej povahy. Náš charakter je naša myseľ. Muži a ženy prejavujú rovnaké charakteristiky rôznym spôsobom. Ak sa pozriete cez zelené sklo, uvidíte všetko zelené, akoby to bolo v zelenom svetle. A ak sa budete pozerať cez modré sklo, všetko bude modré. Rovnako aj muž a žena vidia svet úplne odlišne. Pokiaľ žena jedná podľa svojej prirodzenosti, všetci naokolo budú šťastní. A ak žena nebude konať v súlade so svojou náturou, so svojou prirodzenosťou, všetci budú trpieť. Tak by sme mali vedieť, ako by mala žena jednať, podľa svojej povahy. Podľa Véd môže žena priniesť šťastie svojmu mužovi nielen v rodinnom živote, ale aj v práci a v širšej spoločnosti. Védy opisujú, čo môžu ženy dať svojim manželom.

 

Sila ženy

Prvá vec, čo mu môže dať, je sláva, rešpekt. Ak žena rešpektuje svojho muža, ctí si ho, potom bude manžel slávny. Čím viac si žena svojho muža váži, tým viac rešpektu sa mu dostane od ostatných ľudí. A naopak, čím menej si ho váži, tým menej úcty k nemu budú mať ostatní. Muž sa na seba pozerá rovnako, ako sa na neho pozerá žena. Môže byť sebavedomý, ak ona má v neho vieru, alebo naopak. Vzťah medzi mužom a ženou je oveľa hlbší ako akýkoľvek iný vzťah. Muž sa k sebe správa tak, ako sa k nemu správa jeho žena. Spočíva to v tom, že každý muž má svoju karmu. A tá karma určuje, ako sa k nemu budú ostatní ľudia správať. Uvidíme niekoho, zrazu si povieme – „tohto nemôžem rešpektovať.“ A keď vidíme niekoho iného, povieme si: „Myslím, že by som sa mohol naučiť rešpektovať ho.“ A tak ďalej. Takže naša schopnosť niekoho si ctiť, rešpektovať, vychádza z neho samotného. Ale podľa védskeho poznania, keď si žena začne vážiť nejakého muža, ktorého nie je možné rešpektovať, potom si ho začnú vážiť a mať ho v úcte aj ostatní ľudia. Toto je mentálna a psychická sila ženy. Každá žena dokáže zmeniť spôsob, akým sa ľudia správajú k človeku. Pokiaľ vie, ako sa má správať.

Ak žena skutočne verí vo svoje šťastie, dosiahne ho. Pokiaľ je žena dobrá a snaží sa pomáhať druhým, potom ho získa a bude sama veriť tomu, že môže byť šťastná. Ak bola žena v predchádzajúcom živote dobrá a podľa zákona karmy si zaslúži mať šťastný rodinný život, ale nezaslúži si mať príliš dobrého manžela, ale hlboko verí vo svoje šťastie a verí, že jej manžel je dobrý muž, a rešpektuje ho, potom sa ten rešpekt, tá úcta začne šíriť aj na ostatných ľudí a začnú si ho vážiť aj oni. On sa stane lepším človekom a budú mať lepší vzťah.

Ďalšia vec, ktorú môže žena dať svojmu manželovi, je šťastie. Existujú dve kategórie žien – prvá je schopná plniť si svoje povinnosti a druhá toho schopná nie je. Ak je žena veľmi nervózna a stále sa bojí a má obavy, znamená to, že nie je schopná plniť si svoje povinnosti. Necíti sa dostatočne silná na to, aby ochránila svojich milovaných. Tie ženy, ktoré sú schopné ochraňovať svojich blízkych, milovaných, veria, že sa im nikdy nič zlé nestane, a nemajú taký veľký strach. A keď sa začnú báť o svojich milovaných, začnú hovoriť rôzne modlitby na ochranu, môžu hovoriť rôzne mantry a podobné veci, tiež žiadajú svätcov, aby chránili ich manželov, to sa deje už od dávnych čias. Pretože ženy majú tendenciu sa neustále obávať a byť neustále z niečoho nervózne. Ale aj tak je všetko v rukách ženy. Všetko závisí od toho, akú veľkú a silnú mentálnu energiu má žena. Muž je egom rodiny, a keď sa žena vydá, potom sa jej ego začne meniť na jeho ego. A žena je mentálnou energiou rodiny. Mentálna energia jej rodiny je jej vlastná. Ak má žena dostatok mentálnej energie a verí, že s jej mužom bude všetko v poriadku, potom takýto život prinesie šťastie aj jej mužovi.

Dokonca aj keď je jej život celkom mizerný, nikdy nebude mať pochybnosti o svojom manželovi a nikdy si nebude myslieť, že sa môže dostať do problémov, ale je to veľmi zriedkavé. Ak sa žena bojí, jej zodpovednosťou je čítať modlitby na ochranu alebo nejaké mantry a musí to robiť každý deň. Ak si myslí, že sú nejaké problémy s jej rodinou alebo manželom, mala by tak konať. Ženská myseľ je šesťkrát vnímavejšia ako mužská. Žena teda veľmi rýchlo vidí, aké prekážky alebo problémy prichádzajú alebo sa blížia k jej blízkym. Je jej zodpovednosťou tieto ťažkosti a problémy predvídať. Nemala by o tom hovoriť svojmu manželovi: „Čoskoro budeme mať také a také problémy“, pretože je to zbytočné. On jej nebude rozumieť. Povie: „Všetko je v poriadku.“ A ak sa manželka bojí, musí recitovať tieto mantry na ochranu alebo odriekať nejaké modlitby. Ak verí v Boha alebo v nejakú silu, ktorá ju ochraňuje, tak tá sila jej pomôže, aj jej rodine. Pretože žena má veľa mentálnej a psychickej energie, takže tieto ochranné mantry a modlitby sú určené najmä pre ženy. A vo Védach nájdeme veľa ochranných mantier a rituálov.

Väčšinou sa to robí tak, že žena nakvapká vodu na rôzne časti tela, aj svojho dieťaťa. Ak tomu naozaj verí a je o tom presvedčená, potom bude jej dieťa týmito rituálmi ochránené. Ochráni ho pred zlým osudom. A dieťa si potom neublíži. Tieto rituály prinášajú žene dobrotu, dobré správanie. Rovnako aj jej dieťaťu. Ak má matka veľmi dobrú karmu a jej dieťa má zlú karmu a dieťaťu sa má stať niečo zlé, potom matka pocíti, že niečo nie je v poriadku, a v tej chvíli sa musí prestať báť a začať plne dôverovať, že všetko bude v poriadku. Musí veriť v Boha a dôverovať, že všetko bude v poriadku. Potom sa dieťaťu nič zlé nestane. Niečo podobné sa stalo aj v mojom živote. Moji príbuzní mali autonehodu. Cítil som, že sa stane niečo zlé, sústredil som sa na Boha a dôveroval som mu, auto letelo asi 20 metrov vzduchom a nejako sa vo vzduchu prevrátilo, ale dopadlo späť na kolesá a nič sa im nestalo. Potom už len pokračovali v jazde a všetko bolo v poriadku. Aj to sa môže stať a všetko závisí od našej mentálnej energie. Všetky činy a veci, ktoré sa dejú, sú ovládané mentálnou energiou, mentálnou silou. Mentálna energia sa môže postaviť veciam, ktoré nás čakajú, ktoré sa majú stať. Ak sme naozaj dobrí ľudia a správame sa dobre, môžeme to zvládnuť a čeliť týmto prekážkam našou mentálnou energiou a zachrániť ľuďom životy.

Ak to však chceme urobiť, musíme veriť, že táto sila existuje. Ženy majú oveľa viac tejto sily ako muži. Je zaujímavé, že keď sú muži povolaní do vojny, neznamená to, že idú do vojny len oni. Fyzicky idú do vojny, ale ich manželky a ich mentálna sila idú s nimi a ochraňuje ich. Ak má napríklad žena muža, ktorý ide do vojny, a je mu veľmi verná, je mu oddaná, dôveruje mu a verí, že zvíťazí, potom neexistuje vojak, ktorý by mu mohol ublížiť. Pretože jej mentálna energia je okolo jej manžela. Ak je sila mentálnej energie manželky silnejšia ako sila protivníka, potom ho nikto nemôže zabiť.

Ďalšia vec, ktorú môže žena dať svojmu manželovi, je schopnosť dobre hovoriť. Manželka alebo žena má dobré rečnícke schopnosti, veľmi jemné. Neznamená to, že hovorí nejak krásne. Ale ženský hlas zvyčajne preniká do sŕdc iných ľudí. Aby manželka mohla dať svojmu manželovi schopnosť dobre hovoriť, musí sa s ním vedieť rozprávať, nájsť kompromis a nehádať sa s ním. Musí vedieť riešiť rôzne situácie a problémy. Ak je manželka schopná nájsť kompromis a nikdy sa s manželom nehádať, potom bude on schopný nájsť kompromisy aj s inými ľuďmi, a tak získa silu komunikovať s ostatnými.

Ďalšia vec, ktorú môže žena dať svojmu manželovi, je dobrá pamäť. Dokáže dať svojmu manželovi silu pamäte. Ak má žena veľmi dobrú pamäť a vytvára v rodine pokojnú príjemnú atmosféru, môže túto pamäť dať svojmu manželovi. Ak sa žena neustále bojí a má starosti, manžel si nebude schopný nič zapamätať. Sú však určité veci, ktoré si muž nemôže pamätať. Napríklad, kde sú jeho ponožky, alebo čo včera jedli, alebo aké vlasy má jeho žena, a podobne. Tieto veci si jednoducho nemôžu dobre pamätať. Má iné veci, ktoré si potrebuje pamätať.

Ďalšia vec, ktorú môže žena dať svojmu manželovi, je schopnosť byť rozumný a inteligentný. Ak je manželka verná a dôveruje svojmu manželovi, jej manžel bude inteligentný a rozumný. Ak mu manželka nie je verná, manžel začne strácať nervy, stane sa žiarlivým a nervóznym. Každý človek má v tomto živote vyhradené určité množstvo šťastia, ktoré má dostať. A toto množstvo šťastia nemôžeme zväčšiť len preto, že chceme. Len tým, že si to budeme priať. Závisí to od našich predchádzajúcich životov a nosíme to vo svojom jemnohmotnom tele. Toto šťastie väčšinou spočíva vo vzťahoch s ľuďmi, ktorí sú nám blízki. Napríklad, keď sa vaša rodina rozrastie a vy získate viac príbuzných, narodí sa viac detí, potom osoba, ktorá má všetko vaše šťastie, všetku vašu radosť, pretože toto šťastie sa rozdeľuje medzi všetkých ľudí, všetkých blízkych príbuzných, priateľov, tak tá osoba, ktorá mala predtým všetko vaše šťastie, začne žiarliť a začne sa trápiť a táto žiarlivosť spôsobí, že stratí rozum. Rozum muža znamená jeho zodpovednosť. Ak je zodpovedný, znamená to, že dokáže vyriešiť rôzne problémy, môže robiť vážne rozhodnutia, dokáže sa postarať o svoju rodinu, bude schopný zarábať peniaze, a to je znakom toho, že muž je inteligentný a rozumný.

Inteligencia ženy znamená, že je submisívna, že sa správa tak, že je plachá, hanblivá a že dokáže vyriešiť všetky problémy bez hádky alebo kriku. Ak žena dokáže dosiahnuť svoje tým, že sa s manželom rozpráva jemným spôsobom a nenúti ho len robiť to, čo chce ona, znamená to, že je veľmi inteligentná. Ak sa žena neustále háda a neustále na neho kričí, znamená to, že nechápe, že je žena. Muž je inteligentný len vtedy, ak mu je jeho žena verná a rešpektuje ho. Ak žena dokáže muža inšpirovať k tomu, aby niečo robil, potom bude muž zameraný na výsledok, na cieľ. Ak muž necíti, že by mal pracovať, a nebude sa starať o cieľ, ktorý by mal dosiahnuť, znamená to, že ho žena správne neinšpiruje. A spôsob, akým má manželka inšpirovať svojho muža, je ten, že mu povie, „všetko je dobré, robíš všetko veľmi pekne, drž sa toho“, to znamená , že ho inšpiruje. Ak priateľ povie mužovi, „všetko je v poriadku, robíš to veľmi pekne“,  potom je to akoby sa mu vysmieval. Ale ak mu to isté povie jeho žena, „všetko je výborné, robíš to veľmi pekne“, jej bude veriť. To znamená, že je to kvôli tomu, lebo ich vzťah je veľmi blízky a hlboký. Takže ak bude manželka svojho manžela inšpirovať, bude cieľavedomý a bude nadšený.

Najkrajší dar, ktorý môže žena dať svojmu mužovi, je trpezlivosť. Ak je žena sama veľmi trpezlivá, môže trpezlivosť odovzdať aj svojmu mužovi. Musí tolerovať negatívne stránky svojho muža a nesmie sa pozerať na jeho zlé stránky. To však neznamená, že to musí v sebe dusiť a nič zlé nepovedať. Znamená to, že by si nemala všímať, pozastavovať sa nad zlými vecami svojho muža. Nemala by to považovať za dôležité.

Možno sa teraz pýtate, prečo si myslím, že všetko musí ísť týmto spôsobom. Prečo sa žena musí správať takto. Možno je to zlé, možno je muž naozaj zlý a musí sa zmeniť. Ale v skutočnosti je ženská povaha taká, že sa má prispôsobiť. Musí sa prispôsobiť svojmu okoliu. Mužská povaha mu nedovolí prispôsobiť sa svojmu okoliu. Mužská myseľ je ako dub. A ženská povaha, ženská myseľ je ako liana alebo nejaká popínavá rastlina. To sa nedá zmeniť. Ak sa muž pre niečo rozhodne, jeho názor môžete zmeniť len tak, že budete veľmi jemná, presvedčiť ho logikou. Ak sa s ním budete hádať alebo sa ho budete snažiť presvedčiť silou, potom nie je veľká šanca, že zmení názor. Žena musí byť jemná, ísť okolo a musí pokojne povedať: „Dobre. Ale čo povieš na toto?“ a potom možno začať hovoriť o tom, čo si myslí ona. A ak začne analyzovať jej myšlienky, potom možno v priebehu týždňa alebo dvoch premýšľania môže dospieť k rovnakému záveru. Ale ak sa ho bude snažiť prinútiť, aby prijal váš názor, potom to nikdy nebude fungovať, on nebude schopný to urobiť. To je prirodzené.

Trpezlivosť znamená, že žena je schopná akceptovať charakter muža. Muž v skutočnosti nedokáže byť taký trpezlivý. Má problém sa prispôsobiť. Ale žena je od prírody veľmi trpezlivá. Ak to žena pochopí a ak vie, že je pre ňu dobré byť trpezlivá – trpezlivosť neznamená byť nejaký hlúpy. Trpezlivosť je vlastnosť svätcov. Trpezlivosť znamená prijať situáciu takú, aká je. Ak žena prijme situáciu takú, aká je, potom môže svojím manželom manipulovať, ovládať ho a on sám sa môže zmeniť. Niekedy to funguje tak, že napríklad niekto sa ani nechce oženiť, ale tá ženská povaha ho môže veľmi jemne a pomaly zmeniť. Keď chlapec alebo muž stretne ženu, myslí si: „Máme toho toľko spoločného! Máme toľko spoločných záujmov a sme si veľmi podobní!“ Ale v skutočnosti, keby mala iný vzťah, všetko bude podobné, pretože sa dokáže prispôsobiť. Taká je povaha ženy. Ona jednoducho akceptuje záujmy svojho manžela. Alebo kamaráta či milovaného človeka, s ktorým je. Takže musí pochopiť túto vlastnosť, túto charakteristiku, ako sa prispôsobiť.

Veľmi často ľudia ani neveria v šťastie, a to je problém. Pretože keď žena neverí v šťastie, môžeme to vidieť, keď má napríklad milenca alebo priateľa, a myslí si: „S tým nikdy nebudem šťastná.“ Alebo so svojím manželom, to znamená, že naozaj nebude šťastná a nebude môcť nič zmeniť. Ak naozaj veríte, že s touto osobou môžete byť šťastní, potom je to kľúč k zmene rodinných vzťahov. Neexistuje iný spôsob, ako to dosiahnuť. Ak žena neverí, že môže zmeniť svojho manžela, aby zlepšila svoj život, potom to znamená, že manžel sa naozaj nezmení, bude sa búriť. Dôvera je kľúčom k manželovmu srdcu. Ak mu naozaj dôverujete, potom máte kľúč. Dôvera pochádza od manželky. Muž je prirodzene nedôverčivý. Minulý rok boli na mojej prednáške samé ženy. Tento rok tu vidím niekoľko mužov. To znamená, že moje prednášky mali nejaký malý úspech. Čím viac mužov príde, tým väčší úspech vlastne mám. Ženy dokážu dôverovať veľmi rýchlo, aj veľmi rýchlo reagujú, ale muži potrebujú čas. Nie sú schopní začať dôverovať a veriť niekomu za pochodu, rýchlo. Nedokážu všetko rýchlo prijať. Dôvera a viera je ženská vlastnosť.

Rodina sa zničí, ak má žena pocit, že si nevybrala správneho partnera. Že jednoducho nie je jej vyvolený. Ak si to myslí, znamená to, že jej rodine hrozí nebezpečie. Jej manžel jej nebude môcť byť dobrým manželom. Bude stále strácať nervy. Ale ak si žena pomyslí: „Toto je muž, s ktorým mám byť! Je jedno, aký je dobrý alebo zlý, ale je to môj vyvolený“, potom sa muž začne meniť k lepšiemu. Ale aby tomu žena naozaj uverila, musí pracovať aj na sebe. Pre ženu je dosť ťažké takto sa presvedčiť. Je to zákon karmy. Pre ženu je to ťažké, pretože môže začať premýšľať: „Mohla som mať niekoho lepšieho. Ale v skutočnosti, je to tento muž, s ktorým mám byť. Toto je muž, ktorého si zaslúžim. Nikoho horšieho, nikoho lepšieho.“ Ak je žena schopná prijať túto myšlienku, potom je schopná zmeniť svoju rodinnú situáciu.

 

Čo je potrebné, aby človek zmenil svoju rodinnú situáciu?

Každý človek má ego. Musíte pochopiť, ako funguje ego ženy a ako funguje ego muža. Ženské ego jej hovorí, že musí byť vedúcim, mentálnym vodcom rodiny. Ona musí kontrolovať celú situáciu, inak nebude šťastná. Musí však vedieť, AKO to má robiť. Väčšina žien nechápe správny spôsob, ako to robiť. Nikto im nepovedal, ako to majú robiť. Potrebujú vzdelanie. Špeciálne vzdelanie, aby sa naučili, ako ovládať rodinnú situáciu, ako ovládať všetko v rodine. Sférou vplyvu muža je práca. Sférou vplyvu ženy je jej rodina. Keď muž po prvýkrát príde do práce, nevie, ako sa má správať. A rovnako tak žena nevie, ako sa má správať, a preto potrebuje správne vzdelanie.

Na poslednej prednáške sa so mnou ženy hádali a hovorili, že musia chodiť do práce, a ja súhlasím. Musia robiť niečo užitočné, v živote a pre spoločnosť. Ale my tu hovoríme o tom, odkiaľ pochádza väčšina ich šťastia – a to spočíva v ich rodinnom živote. Ženské telo má byť v rodine, robiť veci pre rodinu, pre domácnosť, a mužské telo má byť v práci. Pre ženu bude ťažké byť v práci, v spoločnosti, a pre muža bude ťažké starať sa len o rodinu. Muž nerozumie tomu, ako riešiť rodinné problémy. Ale žena rozumie tomu, ako doma všetko vyriešiť.

Ako by sme teda mali správne začať? Podľa Véd musíme začať od seba. Musíme zmeniť samých seba. Ak sa začneme s niekým hádať, dohadovať, argumentovať a pýtať sa, kto má pravdu a kto nie, môžeme s tým okamžite prestať, pretože to nikam nevedie. Nič to nevyrieši a vzťah sa bude neustále zhoršovať. Svoj vzťah musíte zlepšiť špeciálnym spôsobom. Štýl muža by mal byť taký, že by mal byť seriózny. Musí byť zodpovedný, úctivý a musí si plniť všetky povinnosti voči všetkým. A žena by mala vyzerať že je slabšia, nemala by skrývať svoju slabosť, mala by svoju slabosť ukázať doma manželovi a vyzerať slabšia v rodine. To je sila ženy. Pretože takto môže kontrolovať situáciu v rodine a aj svojho manžela. Muž začne boj s každým, kto mu oponuje silou a vyzerá silnejší ako on. Ktokoľvek sa zdá byť silnejší a postaví sa proti nemu, muž s ním začne bojovať. Takže ak chce byť žena silná a začne s ním bojovať, muž s ňou jednoducho začne argumentovať, začnú sa hádať. Takže žena sa musí správať a vyzerať slabšie, aby dokázala kontrolovať celú situáciu v rodine. Môžem to prirovnať k plotu. Keď sa žena neustále s ním háda, je to, akoby chcela ten plot prelomiť. Ak chcete prelomiť plot, tak prosím, nech sa páči. Ale hovorím vám, že je oveľa jednoduchšie použiť bránku. Môžete ho poraziť, urobiť z neho nulu. Alebo to ten plot ustojí, zostane tam a vy nebudete mať nič. Takže váš štýl kontroly rodiny musí byť jemný a submisívny. To je spôsob, ako riešiť rodinné problémy.

Napríklad žena chce ísť niekam na dovolenku alebo na víkend. Spýta sa teda manžela: „Pôjdeme niekam na víkend?“ a on povie: „Nie, nie, nie, mám veľa práce, nemôžem ísť lebo toto a toto…“ A teraz mentálna energia manželky, môže ovládať celú mentálnu energiu rodiny. Celú myseľ rodiny. Takže ona nič nepovie, odíde do inej izby a tvári sa nespokojne. Ale ona nič nepovie. Manžel to začne cítiť, začne chodiť okolo a pozerať sa, kde je a nájde ju v izbe, vidí, že je nešťastná, a manžel sa spýta: „Čo ti je?“ Keď sa manžel nespýta, manželka by nemala povedať nič. Ale pretože manželka ovláda mentálnu energiu rodiny, manžel cíti, že je nešťastná. Keď manžel niečo chce a začne kričať a manželka len sedí, nič nepovie a len premýšľa o veciach, keď nemá pravdu, ale nepostaví sa mužovi silou a len sedí, zrazu muž cíti, že je nešťastná.

Myšlienka ženy je oveľa silnejšia ako myšlienka muža. Žena v tomto prípade ovláda rodinné vzťahy. Manžel teda ide do jej izby a pýta sa: „Čo sa deje? Prečo si taká nešťastná?“ Ona povie: „Nič sa nedeje, len som mala takú hlúpu túžbu. Ani ti to nechcem povedať.“ A on hovorí: „Tak mi to povedz. Možno to vyriešime.“ A ona povie: „Nie, nie, ty sa budeš hnevať kvôli mojej hlúpej túžbe.“ A on hovorí: „Nie, sľubujem, že sa nenahnevám.“ Ak ho takto pripravila, teraz to môže povedať. „Tento víkend som chcela ísť tam a tam. Budúci víkend môžeme dokončiť všetky veci, ktoré teraz nestihneme urobiť. Ale tento víkend som chcela ísť tam. Ale ak nechceš, čo mám robiť. Potom nikam nepôjdeme.“ Možno dokonca vyroní slzu a to jej bude stačiť. A takto by sa mala správať žena. Aj keby tu s nami sedel váš manžel a počúval to, a vy by ste išli domov a nastala by takáto situácia a urobili by ste presne to, čo vám teraz hovorím, verte mi, že sa na vás nebude hnevať. A vlastne bude šťastný, pretože si bude myslieť, že má veľmi dobrú ženu. Pretože manželka sa správa tak, ako by sa manželka mala správať. A aj keď nie je manžel na tejto prednáške a nepočul, ako sa má kto správať, v tajnosti bude chcieť, aby ste sa tak správali. Vyzerá to, akoby ste tu boli v divadle, a je to trochu smiešne, ale je to realita, je to pravda. Takto by sme sa mali správať. Žena sa musí naučiť, ako byť správnou ženou. Ak to neurobí, stane sa z nej muž a pre ženu nie je veľmi priaznivé správať sa ako muž.

 

Teraz budem hovoriť o pár mentálnych veciach, ktoré môžete použiť, ak sa s vami manžel neháda. Aby sa s vami nehádal a nehneval sa na vás. Védska astrológia hovorí, že by ste nemali človeka nútiť, aby sa zmenil. Mali by ste v sebe nájsť veci, ktoré človeku pomôžu zmeniť sa. Musíte začať od seba, pokúsiť sa zmeniť seba – potom sa zmenia aj ostatní. Táto múdrosť v nás drieme. Nikdy sme sa tak nesprávali. Nevieme, že musíme takto konať. Málokto z nás študoval, čo je to jemné telo. A ako sú vlastne ľudia navzájom prepojení. Takže v skutočnosti nevieme, že ak zmeníme seba, ovplyvní to aj ľudí okolo nás. Ak má muž chybu, nemusíte sa s ním hádať. Má možno zlú náladu, ale nemusíte sa ho pýtať prečo má zlú náladu alebo chcieť mu to vysvetliť. Môžete preňho jednoducho urobiť niečo láskyplné. Napríklad vyprať mu bielizeň alebo mu dať niečo dobré na obed, so skutočnou láskou k nemu. Alebo niečo v dome upratať. Nie len preto, že je to potrebné, ale s úprimnou láskou k manželovi, že pre neho niečo robíte. Keď žena takto koná, muž sa upokojí. A najviac to platí o jedle. Ak mu s láskou uvaríte nejaké jedlo a on ho zje, jeho hnev sa rozptýli. A ak mu vyperiete šaty a on v nich chodí, tiež sa upokojí, pretože to bolo urobené s láskou.

A ak mu žena nechce variť a prať, znamená to, že celú situáciu nezvláda, nevie, ako na to. Že nechce slúžiť svojmu manželovi a nebude schopná ovládať jeho mentálnu energiu. Tento problém musí vyriešiť pokojne a povedať si: „Chcem byť šťastná, alebo nie?“. Ak chce byť šťastná, musí to robiť. Ak chce byť šťastná, musí pre svojho manžela urobiť všetko s láskou. A nemala by o tom hovoriť, nemala by hovoriť: „Robím to pre teba,“ alebo dokonca, keď vás o to manžel požiada. A on povie: „No, počúvala si prednášku, tak teraz pre mňa niečo uvaríš, s láskou.“ Takže by sme to aj tak mali urobiť, pretože tak to má byť. Nie je dôležité, aby žena vedela všetko o mužovej práci a jeho kolegoch v práci. Rovnako tak muž nemusí vedieť všetko o rodinných záležitostiach. Ak je jej myseľ pokojná a všetko robí s láskou, aj on bude pokojný. A ak je ona nervózna a stále rozrušená a nechce nič robiť alebo sa do týchto vecí len núti, potom to znamená, že aj on bude nervózny a rozrušený.

Ďalším takým tajomstvom je, že keď niečo uvaríte s láskou, nemali by ste sa pýtať, či mu to chutilo, a nečakať, kým povie, aká ste úžasná. Ak sa na to opýtate takýmito slovami, dostanete to, že vám to slovami vráti. To je povrchné, jednoduché. Ak o to nepožiadate slovami, potom to urobí činmi. Poďakuje sa skutkami. Bude mať na pamäti, že ste tak dobre varili a upratali, prali. Potom bude vedieť aj to, že manželka dá život dobrým, pozorným a poslušným deťom. Závisí to od manželky. Polovica z toho závisí od ženy. Ak žena dôveruje svojmu mužovi, potom je polovica hotová a deti budú poslušné. Ak je žena poslušná a dôveruje svojmu manželovi, potom ho budú deti poslúchať. Ak deti neposlúchajú svojich rodičov, potom to znamená, že manželka nekoná správne a zlá karma príde na rodinu skrze deti. Potom deti prinesú túto zlú karmu do rodiny. A to je veľmi ťažké, zlé. Je to veľmi ťažké, keď medzi mužom a ženou je zlá karma, zlý vzťah.

Je to však oveľa ťažšie, keď je zlá karma zo strany detí. Pretože človek je na deti naviazaný ešte viac ako na partnera. Preto pred počatím dieťaťa musíte byť vo veľmi dobrom a pokojnom mentálnom stave. Žena musí svojmu manželovi dôverovať, musí mu byť verná a manžel musí byť veľmi zodpovedný a starať sa o ňu. Musí si sľúbiť, že túto ženu nikdy neopustí. Svadba znamená, že si ľudia navzájom sľubujú. Ak spolu len žijete, nemali by ste plodiť deti, pretože potom budete mať prostredníctvom detí zlú karmu. Musíte byť manželia. Neplatí to úplne stopercentne, pretože aj keď spolu žijete, môžete si byť verní. Žena môže žiť so svojím priateľom a on môže byť veľmi zodpovedný. Ale aj tak by ste sa mali vziať. Pretože muž by mal byť zodpovedný za svoju ženu. A ak má nejaké výhrady k tomu, že si ju vlastne nechce vziať, a bude stále dookola hovoriť o tom, že sú jednoducho šťastní takí, akí sú, že na to nepotrebujú svadbu, tak to znamená, že nie je zodpovedný. Manželstvo je veľmi dôležité pre plodenie dobrých detí. Ženy aj muži majú tendenciu mať priateľov. A ak je muž introvert a nie je taký zhovorčivý, nedokáže tak dobre komunikovať, tak tá schopnosť mať dôverných priateľov závisí skôr od ženy, potom ona umožní svojmu mužovi mať dôverných priateľov. Ak sa aj žena stane blízkou priateľkou svojho manžela, potom celá rodina získa veľa dobrých priateľov. Ak manželka nie je dobrou priateľkou svojho manžela, potom bude pre manžela veľmi ťažké nájsť si dobrých priateľov.

 

Zodpovednosťou manželky je otvoriť manželovi svoje srdce. Ak to robí, potom mu uzatvára možnosť, aby ju podvádzal. Jednoducho mu znemožní, aby ju podvádzal. Ak mu otvorí svoje srdce a hovorí o svojich starostiach a o tom, čoho sa bojí, potom ju prestane môcť podvádzať. Mala by mu byť schopná povedať, zveriť sa mu s niektorými vecami, a najmä ak možno plače, potom mu bude veľmi verná a muž nemôže podviesť niekoho, kto mu je veľmi verný. Ak žena nechce otvoriť svoje srdce a nechce sa s ním rozprávať a povedať mu svoje tajomstvá, potom to znamená, že si bude hľadať inú ženu. Potrebuje intímnu komunikáciu plnú dôvery a žena potrebuje niekoho, kto sa o ňu postará.

Ak žena svojmu mužovi nedôveruje, potom bude muž veľmi nervózny. Nebude schopný pochopiť, prečo je to tak, ale pomaly prestane svoju ženu milovať. Žena potrebuje niekomu otvoriť svoje srdce, inak sa bude veľmi báť, bude mať veľa problémov, stratí svoju krásu a zdravie. Žena teda potrebuje niekomu otvoriť svoje srdce. Možno to urobí kolegovi, kamarátovi z práce, ale nebude to také dobré, ako keď otvorí svoje srdce manželovi. Keď otvorí svoje srdce manželovi, zabudne na všetko. A on nebude schopný o tom hovoriť s ostatnými. Ak je úprimná, jednoducho ju vypočuje a nebude ju za chrbtom ohovárať. Ak sa žena takto otvorí svojej kamarátke, môže sa to obrátiť proti nej a rodina už nebude chránená.

Aby bola rodina riadne chránená, žena by nikdy nemala svojho manžela kritizovať alebo o ňom zle hovoriť v prítomnosti iných ľudí. Nezáleží na tom, či je prítomný on alebo či to robí v jeho neprítomnosti. Pretože keď to urobí, jediné, čo robí, je, že podpisuje papier, na ktorom je napísané, že S TÝMTO MUŽOM NECHCEM ŽIŤ. Nebude šťastná. Najmä ak to povie inému mužovi. Pretože to znamená, že v tej chvíli sa ten muž stane jej skutočným manželom, keď mu povie o tom, aký je jej vlastný manžel zlý. A ešte viac, keď sa potom spätne jej manžel dozvie, čo o ňom povedala za jeho chrbtom. Vtedy s ňou prestane byť schopný žiť, bude šokovaný. Pretože jeho radosť, jeho šťastie závisí od toho, či mu otvorí svoje srdce. To je jeho rodinné šťastie. A ak ona otvorí svoje srdce niekomu inému, prestáva byť možné budovať skutočný rodinný vzťah.

Mali by ste si to dobre zapamätať a nikdy nehovoriť zle o svojom manželovi za jeho chrbtom alebo dokonca v jeho prítomnosti. Napríklad, ak manžel nemá pravdu, nesprávne sa správa a má nejaký konflikt so svojím priateľom a všetci vidia, že manžel nemá pravdu, jeho priatelia prídu za jeho manželkou a spýtajú sa jej: „Kto mal pravdu?“ Ona by mala povedať: „Nie, neviem, nerozumiem tomu.“ A to bude správna odpoveď. Pretože ak povie, že jej manžel sa mýlil, stratí rodinné šťastie. Ak povie, že jej manžel mal pravdu, stratí svojich priateľov. Takže v tomto prípade musí byť neutrálna. Nie je zodpovedná za konanie svojho manžela. Ak manželka prevezme túto zodpovednosť, on sa nahnevá, začne jej nadávať a hádať sa s ňou. A ak to neurobí, je šanca, že sa zmení. Muž sa správa tak, ako sa chce správať. A žena ho tak môže ovládať. Napríklad ešte jedna vec. Ak žena začne o niekom inom hovoriť dobre, a najmä o inom mužovi, napríklad je to priateľ jej manžela, a ona povie – je taký milý, je to veľmi dobrý človek, veľmi pekný, milý, pozorný… tak aj keď manžel povie: „Máš pravdu.“ tak on sa zmení a bude to mať taký účinok, že ju prestane považovať za dobrú ženu a vernú manželku a začne mať dôvody ju podvádzať. Ak napríklad manžel v prítomnosti svojej manželky povie, že tá a tá žena je naozaj krásna, vznikne problém.

 

Vzhľad muža závisí od jeho ženy. Aké oblečenie nosí, ako je čistý. Niekedy sa môže dobre obliecť a niekedy nie, ona sa o to musí postarať. Ak je jej muž zle oblečený a je špinavý, potom bude aj ona nešťastná, pretože to je jej zodpovednosť. Musí mu dať čisté veci a jej manžel jej musí dôverovať. Nálada ženy závisí od jej schopnosti robiť všetko správne. A súvisí to aj s tým, aký čistý je jej byt alebo dom. Žena by teda mala všetko udržiavať v čistote a požiadať o to aj svoje deti, aby to robili. Muž však zvyčajne nie je schopný takto upratovať. Často nechávajú veci tam a tam a zabúdajú kde, robia neporiadok. Nie vždy je to tak. Niektorí muži sú veľmi čistotní. Ale väčšinou nie sú.

Ďalšia vec je, že ona, žena, ovláda situáciu v rodine. Ale ona ju ovláda vnútorne. Navonok nie je vidieť, že ju ovláda. Vyzerá to tak, že situáciu ovláda MUŽ. A pokiaľ ide o vonkajšie prejavy, on ju skutočne ovláda. Ak je rodina dobrá, potom žena nasleduje a poslúcha svojho manžela. A manžel v skutočnosti ovláda situáciu. Ale v skutočnosti sa všetko deje tak, ako chce ona. Ale manžel si bude myslieť, že je to tak, ako on chce.

Ženy opisujú dve zbrane, ktoré majú a ktoré sú absolútne neporaziteľné. Prvou zbraňou je sebakritika. Keď si myslí, že je zlá, najmä keď si povie, že to neurobila dosť dobre. Vec, ktorá ničí silu ženy, je, keď začne kritizovať svojho muža. Keď sa muž správa ako prasa, žena by mala povedať: „Hm, ja som ako prasa. Ja som tá, ktorá to robí zle.“ A on sa tak prestane správať. Žena môže všetko vyriešiť, ak začne kritizovať samú seba. Aj keď vie, že nie je na vine, musí povedať, že sa mýli a nemá pravdu. Aj keď to povie ako vtip, tak to môže vyriešiť. Aj keď je presvedčená, že má pravdu, aj tak to musí urobiť týmto spôsobom. Pretože to je jediný spôsob, ako môže vyhrať. To je jediný spôsob, ako môže dosiahnuť svoje povinnosti. Aj keď si z nej niekto robí žarty. Ale aj tak musí nejako splniť túto povinnosť. Ak poviete, že váš manžel sa mýli, a začnete sa s ním hádať, a poviete, že sa mýli, aj keď to poviete v žarte, tak v skutočnosti prehrávate.

Keď žena kritizuje svojho manžela, vlastne ho podnecuje k tomu aby začal protestovať a hnevať sa. Napríklad manžel mal niekde vyzdvihnúť jedlo na večeru a zabudol na to, a teraz sedíte doma a nemáte čo jesť. A čo máte robiť vy? Manželka by mala povedať: „Ja som to naozaj pokazila, veď som ti nepovedala, aby si to kúpil, však?“ Čo povie manžel? Povie: „Áno, áno, je to tvoja chyba.“ Ona povie: „Prepáč, mala som ti to povedať.“ Ale v tomto momente začne muž pociťovať výčitky a začne mu to byť ľúto. Nepovie, že mu je to ľúto, ale začne to v ňom takto pôsobiť. Nepovie, že to bola jeho chyba, ale začína si uvedomovať, že to bola JEHO chyba. A nabudúce si dá pozor, aby nezabudol kúpiť to jedlo.

Tieto rodinné triky, spôsoby, sa nedajú použiť nikde inde ako v rodine. Určite nie v práci. V práci, tam nefungujú. Ak budete tieto spôsoby používať v práci, zničíte si rodinu. V práci musíte byť nedotknuteľná, musíte mať okolo seba bariéru, nikto by sa k vám nemal priblížiť. Musíte vyzerať dobre a správať sa čestne. Musíte rešpektovať ľudí a získať si rešpekt. Určite sa nemôžete správať tak, ako sa správate v rodine, a hovoriť: „Ach, je mi to tak ľúto, že som to pokazila, som taká zlá.“ Pretože tam to nefunguje. V práci to možno spočiatku vyzerá tak, že vás za to budú mať radi a budú vás za to rešpektovať, ale v skutočnosti je to zlé. Keď muž začne s niekým flirtovať, tak to znamená, že si myslí, že ten druhý to tiež nemyslí veľmi vážne. Ale vážne to samozrejme je. Keď ste v práci a niekto s vami začne flirtovať, tak to znamená, že je niečo zlé. V práci by ste sa nemali začať zverovať ostatným. Musíte sa správať jemne a zdvorilo, ale vždy by mal existovať určitý odstup, určitá vzdialenosť. Ak sa budete takto správať, ľudia vás budú rešpektovať. Ak sa budete správať inak, ľudia vás začnú ohovárať a nikto vás nebude rešpektovať.

 

Ďalšia vec, ktorá dodáva žene skutočnú silu pri komunikácii s manželom, sú slzy. Slzy, ktoré sú namierené proti nej samej. Keď je žena nahnevaná sama na seba a rozplače sa kvôli tomu, dodáva jej to silu. Keď žena plače a hovorí: „Som taká nešťastná, som taká zlá. Nedokážem to. Som naozaj zlá manželka. Nie som ani hodná byť tvojou manželkou.“ Vtedy jej to dodáva silu, pretože keď sa takto správa, on s tým nemôže nič urobiť. Vzdá sa. Rodinné šťastie závisí od manželky. Ak sa manžel vzdá, prestane s týmito hádkami a dá šťastie, radosť manželke, potom aj spätne to šťastie príde k nemu a bude mať šťastie mimo rodiny.

 

Existuje päť ženských síl, ktoré jej umožnia uspieť v rodinnom živote. Ďalšou z týchto síl je čistota. Čistota vonkajšia aj vnútorná. Musí mať čisté správanie a musí byť čistá navonok. Ak má žena špinavé oblečenie, žiadny muž sa k nej nebude správať seriózne. Musí dobre vyzerať a byť čistá. Väčšina oblečenia je určená pre ženy. Čistota dodá žene rešpekt. Väčšina žien vie, že čistota tela a oblečenia – väčšina žien to chápe, ale zároveň väčšina žien nechápe, čo je čistota správania. Trochu sa bojím o tom hovoriť, ale musím to povedať. Možno ma na prvýkrát nepochopíte. Pravdepodobne si pomyslíte, čo tu ten chlap robí? Ale musíte to počuť.

Je dôležité pochopiť, že existuje rozdiel medzi mužským a ženským pohľadom. Keď sa na vás pozrie muž, nič to neznamená. Nula. Len jeho slová niečo znamenajú. Môžete ich brať vážne. Ale keď sa na vás pozrie, neberte to príliš vážne. Muži nemôžu až tak kontrolovať, kam sa pozerajú. Na druhej strane pohľad ženy znamená oveľa viac. Keď sa na niekoho pozrie, je to vážny krok. Najmä keď sa na osobu, na ktorú sa pozerá, usmeje. Ženský úsmev je to isté, ako keď muž povie žene, že ju miluje. Keď muž povie žene, že ju miluje, a žena sa len usmeje, podľa Véd je to to isté. Samozrejme, existujú rôzne druhy úsmevov. Nehovorím o úsmeve, ktorý je len priateľský. Existuje druh úsmevu, ktorý žena venuje mužovi, ktorého má naozaj rada, a mali by ste vedieť, že sa nemáte takto usmievať na nikoho iného ako na svojho manžela.

Pretože ak to urobíte, nebudete mať s manželom normálny vzťah. Stratíte svoju čistotu, stratíte čistotu správania. Som si istý, že viete, o akom druhu úsmevu hovorím. Keď sa žena neusmieva na nikoho iného, jej manžel vie, že mu je verná. Vzťahy ženy s inými ľuďmi tiež určujú, aký vzťah bude mať so svojím manželom.

 

Keď žena nevie, aké sú jej silné stránky a aké sú jej slabé stránky

Keď sa ženy zakrývajú oblečením, potom im to dodáva silu. Takže by nemali chodiť s výstrihmi a s odhalenými rôznymi časťami tela. Keď veľa častí tela ukazuje odhalenú pokožku, potom ju to oslabuje. Mali by ste vedieť, že ženské telo je pre každého uspokojujúcim prvkom. Ženy si svoje telo vážia a muži sa o svoje telo väčšinou nestarajú. Sila a krása ženského tela je obmedzená. Všetka energia na tomto svete sa zmenšuje, keď ju používate. Rovnako je to aj s krásou. Keď telo príliš používate, strácate krásu. Keď žena odhaľuje svoje telo a má len skromné oblečenie, potom ľudia využívajú jej krásu a jej krása sa zmenšuje. Pohľad je druh kontaktu. Keď sa niekto pozrie na ženu a ona sa začervená a zahanbí, je to preto, pretože ten pohľad mal nejakú silu.

Prečo sú muži šťastní a spokojní, keď sa pozerajú na ženy? Pretože sa na nich prenáša šťastie ženy. Takže keď si žena oblečie odhaľujúce šaty, stráca svoju krásu. Podľa védskej kultúry by sa mali nosiť zahaľujúce šaty. A aký je z toho úžitok? Potom budú mať ženy zvyčajne dobrú náladu, keď si oblečú zahaľujúce šaty. Pretože ak sa na vás ľudia nepozerajú a nevidia odhalené časti vášho tela, nestrácate krásu a nestrácate náladu. A nebudete mať ani zlé hormonálne funkcie. Pretože keď sa vaša krása využíva, vaše hormonálne funkcie sa zhoršia. A nestratíte ani svoje zdravie. Keď ľudia príliš využívajú vašu energiu, strácate energiu a môžete ochorieť. Najdôležitejšie je vedieť, že keď to žena robí, keď je zahalená, má schopnosť všetko ovládať mentálnou silou. Pred manželom je možné nosiť odhaľujúce oblečenie, ale ani to nie príliš. Ľudia, muži sa väčšinou chovajú k ženám vážnejšie a viac si vážia ženy, ktoré nosia zahaľujúce šaty.

Keď som mal túto prednášku v Kyjeve, ľudia mi hovorili, aby som si išiel oddýchnuť na nejaký osamelý ostrov, kde nie je veľa ľudí. Tak som tam išiel, ale všimol som si, že všetci tam chodia polonahí. A ja som chcel vidieť, ako môže žena ležať so svojím mužom polonahá, a tak som sledoval, ako sa na ňu všetci pozerajú. Keď muž chodí polonahý, v podstate sa na neho nikto veľmi nepozerá. Ale ženu, ktorá je polonahá, si všimne každý. Keď sa pozeráte na polonahú ženu, ktorá je vlastne so svojím manželom, tak akosi podvedome chápe, že ho vlastne podvádza, keď sa na ňu pozerajú ostatní ľudia. Tí, ktorí radi chodia úplne nahí, na pláž, nechápu, že ich manželky ich takto prakticky podvádzajú.

Medzi nami a opicami je rozdiel. My, keď sme úplne nahí, nie sme bližšie k prírode. Naopak, sme prírode vzdialenejší, pretože nie sme zvieratá, opice, sme ľudia. A ľudia sú predurčení na to, aby si zakrývali časti svojho tela. A keď to robíme, sme inteligentnejší. To je princíp, zásada inteligentného života. Ak chcete byť viac spätí s prírodou, môžte behať nahí ako opica, ale v takom prípade nebudete inteligentne komunikovať s ľuďmi a stratíte všetky výhody inteligencie. Pretože sa priblížite k zvieratám. Keď ľudia pobehujú nahí alebo polonahí, potom strácajú schopnosť nadviazať hlboký vzťah. Všetky ich vzťahy budú také hrubšie, bez rešpektu. Musíme byť iní než sú zvieratá, istým spôsobom sa od nich odlišovať. Je to veľmi dôležité. Naše vzťahy musia byť vyššie a musíme ich udržiavať v tajnosti, v súkromí.

 

Skúsenosť je ďalšia vec, ktorú žena má. Ak žena neštuduje, ako by sa mala správať v rodinnom živote, potom tú rodinnú situáciu nemôže ovládať. Neznamená to, že má nejaký zlý osud. Skúsenosť nemusí znamenať hneď zlú skúsenosť. Skúsenosť znamená, že sa naučíte, ako sa správne chovať. Ženy v kútiku duše vedia, ako sa majú správať. Ale spoločnosť nie je nastavená práve tak, aby nás učila chovať sa správne. Spoločnosť má pravidlá, ktoré ničia naše šťastie. V súčasnosti neštudujeme štruktúru a povahu našich jemnohmotných tiel. Dnes študujeme ekonomiku a iné veci, ktoré v skutočnosti nie sú až také dôležité. Takže v skutočnosti nemáme tieto vedomosti o tom, ako byť šťastný v rodinnom živote.

Ženská povaha, štruktúra tela a mysle, je veľmi jemná. Ako som už povedal, ženská myseľ je 6x vnímavejšia ako mužská. Vezmime si príklad, že muž mal pomer so ženou, s inou ženou, a potom príde domov a ona si všimne kúsok cudzích vlasov a do piatich sekúnd pochopí, čo sa deje. Žena si nemusí všetko nejak zložito overovať. Keď žena vstúpi do miestnosti, okamžite si uvedomí, že niečo nie je na svojom mieste alebo že osoba nemá na sebe to, čo by mala mať. Okamžite zaregistruje, akú má kto náladu, aký má kto účes, všetko. Všimne si, ako sa ľudia na seba pozerajú, či sa nenávidia alebo sa majú radi – okamžite si to všimne. A všimne si to už len tým, že prejde okolo. A keď muž prejde okolo, jednoducho si uvedomí – sú tu nejakí ľudia. Ani si nespomenie na to, kto boli tí ľudia. Takže ostrosť mysle a vnímavosť tej ženy je oveľa silnejšia. A to je vlastne skúsenosť. Žena musí byť skúsená, aby pochopila svojich blízkych.

Pýtal som sa ľudí a zistil som, že vlastne väčšina manželiek pozná náladu svojho manžela už vtedy, keď on jej zavolá a povie AHOJ, a oni hneď rozpoznajú, akú má náladu. Predstavte si, že muž je nahnevaný a chce sa so svojou manželkou pohádať. Otvorí dvere, hneď ju vidí a je pripravený na ňu niečo zakričať a ona to okamžite rozpozná a povie: „Uvarila som ti naozaj dobré jedlo, poď sa najprv najesť. Vychladne ti to.“ A on v podstate nemá inú možnosť, len ísť a zjesť to. A potom sa vlastne upokojí a zlepší sa mu nálada, pretože muži majú len dve nálady – buď sú hladní a nahnevaní, alebo sú sýti a šťastní. Takže keď sa manžel vráti z práce, musíte ho okamžite nakŕmiť, dať mu niečo dobré na jedenie. Počas jedla môže byť stále nahnevaný, ale po jedle sa určite upokojí. Ak manžela nenakŕmite, bude z toho škandál. Potom si nájde niečo, kvôli čomu sa bude hádať.

Jemné telo muža trpí, keď je hladný. Jemné telo ženy netrpí, keď je hladná, netrpí toľko. Kým nie je naozaj hladná. Ale všetci v rodine sú hladní, keď je hladný manžel. A keď je manžel sýty, všetci sú sýti, spokojní. Takže žena by mala mať tento inštinkt, že musí nakŕmiť manžela, a potom môže jesť sama. Ak sa naje, keď je on hladný, ani to jej neumožňuje normálne sa najesť. Žena ovláda celú mentálnu situáciu v rodine. Keď nastane problém, mala by vedieť, čo robí zle. Ak mu možno nedala najesť alebo je tam niečo iné. Mala by vedieť, kde urobila chybu. Keď sa situácia vymkne spod kontroly, mala by vedieť, čo sa pokazilo a kde to musí napraviť a čo zanedbala. Nabudúce by mala vedieť, ako to napraviť.

 

Muž sa zvyčajne až tak nezaujíma o to, čo sa deje v jeho rodine. Väčšinou sa stará o to, čo sa deje v jeho práci. Vo svojej rodine potrebuje len to, aby ho ostatní rešpektovali a počúvali. A to je všetko. Nestará sa o detaily a všetky veci okolo. Keď je to takto nastavené, všetko sa deje tak, ako žena chce. Naozaj to bude vyzerať, že všetko sedí podľa mužových predstáv, ale v skutočnosti rodinu ovláda žena. Žena má len jednu silu, ktorou môže napraviť osobnosť svojho muža. Tá sila sa nazýva múdrosť. Tým, že je verná a dôveruje svojmu manželovi, dáva jej to obrovskú silu. Ak chce žena zmeniť osobnosť svojho manžela, musí mu byť verná. Musí mu dôverovať a byť mu verná. A potom bude jej manžel presne taký, akého ho chce mať. Vernosť a dôvera znamená, že sa nebude pozerať na iných mužov a usmievať sa na nich tým iným spôsobom, rozhodne s nimi nebude flirtovať a rozhodne s nimi nebude spať.

Mali by ste tiež vedieť, že verná žena nič nestratí. Podľa niektorých moderných sociologických náuk sa hovorí, že žena musí podvádzať svojho manžela, aby bola šťastná, inak stratí kus svojho šťastia. Podľa védskeho poznania však skutočné šťastie spočíva v hlbokom vzťahu, nielen v sexe. Sex nie je pre ženu taký dôležitý. Ona necíti toľko šťastia. Niekedy sex dokonca spôsobuje žene utrpenie. Žena považuje za oveľa dôležitejší hlboký vzťah. To, že je zabezpečená, zaopatrená a že jej muž dôveruje, že je milovaná. Chce, aby jej bol manžel verný. A v tom spočíva jej šťastie. Žena to musí pochopiť. Keď je žena skutočne verná a oddaná svojmu manželovi, ich vzťah bude ženský.

Existujú dva typy vzťahov. Ženský typ vzťahu a mužský typ vzťahu. Keď je vzťah ženského typu, rodina prosperuje a všetko je v poriadku. A keď prevláda mužský druh vzťahu, to znamená, že muž je silnejší a dostáva to, čo chce. To znamená, že rodina sa bude uberať k degradácii, bude degradovať. A teraz spoločnosť vo všeobecnosti hovorí, že tieto vzťahy musia byť mužské. To znamená, že muž dostane to, čo chce. Takže vzťah je väčšinou sexuálny a nič iné. A to samozrejme neprináša nič dobré. To je mužská predstava. Ženy majú úplne iné chápanie vecí. Ak je ich vzťah ženský, potom sexuálny aspekt nie je taký dôležitý. Sex nie je hlavným aspektom vzťahu. V takom prípade sa začne rozvíjať hlboká láska a rodina potom bude šťastná. Pretože rodina je ženskej povahy. Keď v tejto oblasti prevládajú ženské zákony, potom je to správny spôsob, ako by to malo byť. Muž nemôže prehĺbiť rodinné vzťahy, ale žena áno. Keď je žena skutočne verná svojmu mužovi, ich vzťah bude vyšší, kvalitnejší a harmonickejší. A nebude potreba vyžadovať toľko sexu. Ak je vzťah prevažne mužský, potom je prevažne sexuálny. Potom to často vedie k tomu, že sú jeden z druhého sklamaní. Muž nemôže priniesť žene šťastie len sexom. Stane sa úzkostlivým a začne mať pocit, že nedostáva dosť. A nakoniec prídu na nejakú myšlienku, že by si každý z nich mal nájsť milenku a milenca, aby boli šťastní. Ak žena nebude múdra a verná, vzťah bude zničený.

 

Teraz sa zamyslíme nad tým, pre koho je horšie, keď sa manželstvo rozpadne. Samozrejme, muž je nahnevaný a sklamaný, keď opustí svoju ženu. Alebo keď sa manželstvo rozpadá. Cíti sa nešťastný a sklamaný, nemôže vidieť svoje deti tak často alebo vôbec. Ale manželka v takom prípade trpí oveľa, oveľa viac. Láska muža zvyčajne netrvá tak dlho a veľmi rýchlo si nájde niekoho iného, ale láska ženy je oveľa trvácnejšia. Keď má žena deti, potom je pre ňu veľmi ťažké nájsť si niekoho iného. A aj keď si niekoho nájde, zvyčajne medzi deťmi a novým manželom vzniknú nejaké problémy. Tieto problémy sa dajú vyriešiť, ale chce to veľa síl a veľa času. Preto je pre ženu lepšie pracovať na svojej karme s mužom, s ktorým má deti. Viem, že v 50% prípadoch je to takto takmer nemožné, ale mali by ste vedieť, že keď odídete z manželstva, budete mať stále veľa problémov, len budú iného charakteru.

Niekto sa ma pýtal, čo má žena robiť, keď jej manžel zomrie. Je to dobrá otázka – má dve možnosti. Môže si vybrať, že zostane sama a Boh sa o ňu postará, potom môže byť šťastná. Alebo sa môže znovu vydať a byť tiež šťastná, pretože si splnila manželské povinnosti, keď jej manžel zomrel. Je to zriedkavejšie, ale niekedy sa to stáva. Takže vaša múdrosť a vernosť manželovi rozhoduje o povahe vzťahu k nemu. A ak nemáte veľmi dobrý vzťah, znamená to, že nie ste taká verná, ako by ste mali byť.

 

Piata zodpovednosť ženy je ťažšia ako štvrtá. A to je byť príjemná. Byť taká, aby vás mal váš manžel naozaj rád a bol vo vašej prítomnosti šťastný. Keď je manžel v prítomnosti svojej ženy naozaj šťastný, potom bude v rodine všetko veľmi dobré. A vo chvíli, keď sa prestane tešiť z jej spoločnosti, potom sa všetko začne ničiť. Vzťahy s deťmi, s príbuznými, všetko. Väčšina ľudí si myslí, že byť príjemná pre vášho manžela znamená, veľa sa líčiť a mať pekné šaty, ale to je len polovica. Ak sa žena bude snažiť, aby sa jej manžel tešil z jej prítomnosti, z jej spoločnosti, potom budú možnosti konfliktov veľmi malé. A ak sa k nemu nebude správať milo, potom sa konflikt vždy zvýši. Ako môžete zistiť, či má muž rád spoločnosť svojej ženy? Môžete to zistiť tak, že ak je nahnevaný a ona k nemu príde, pohladí ho po chrbte a povie: „Všetko bude v poriadku.“ A keď sa upokojí, znamená to, že má rád jej spoločnosť. Krása človeka a najmä ženy závisí od jej osobnosti, od toho, aká je vo vnútri. Aj keď vyzerá veľmi dobre, pre iných nemusí vyzerať dobre. Ak nemá dobrú povahu, nie je to dobrý človek. Ale ak je žena veľmi verná svojmu mužovi, stará sa oňho a naozaj z vnútra, úprimne sa oňho stará a miluje ho a dobre sa k nemu správa, potom to znamená, že bude v očiach svojho muža krásna. On uvidí, že ona skutočne vyžaruje tú lásku a šťastie k nemu.

Silnou stránkou ženy je byť čestná a úprimná. Táto sila dokáže udržať situáciu v rodine. Je potreba aby otvorila svoje srdce manželovi. Ak aj on má vo svojej karme, že má sklon ju podvádzať, aj to by mohla týmto zastaviť. Ak mu otvorí svoje srdce, zabráni tomu. Chamtivosť muža a ženy je odlišná. U muža sa jeho chamtivosť prejavuje tým, že chce veľa pracovať. Žena je chamtivá vtedy, keď si chce veľa vecí kúpiť. To je prirodzené. Muž by sa nemal príliš hnevať, keď vidí, že žena si chce kúpiť veľa vecí. Žena by to mužovi nemala hovoriť príliš hrubo, pretože to nebude mať žiadny účinok. Vždy by mala zachovať jemný tón hlasu. S manželom by mala hovoriť príjemným hlasom s podriadeným tónom, pretože by mal mať pocit, že nehovorí s niekým mocným, ale s niekým, koho treba chrániť. Ak počúvate ženu, ktorá sa týmto spôsobom rozpráva so svojím manželom, môžete to pochopiť, osvojiť si to a sami to používať vo svojom rodinnom živote.

 

Existuje teda päť zásad, princípov, ako sa stať dobrou priateľkou svojho manžela. Prvou z nich je počúvať, čo hovorí. Pre ženu nie je ťažké počúvať, čo hovorí ten druhý. Ona je na to určená. Ale pre mužov je ťažké počúvať. Je pre neho jednoduchšie hovoriť. Keď sa rozprávate s manželom, hovorte tak, že sa s ním rozprávate len o veciach, ktoré ho zaujímajú, a hovorte o svojich názoroch, nehovorte tak, že ste si niečím istá, ale prezentujte to tak, že si MYSLÍTE, že je to tak a tak. Väčšinu času by ste mali počúvať. A výsledkom bude, že povie: „Tak pekne sme sa porozprávali. Mám pocit, že si dobre rozumieme.“ Aj keď si neuvedomil, že bol jediný, kto hovoril. Keď počúvate svojho manžela, prijmite jeho emócie a reagujte rovnakým spôsobom, ako hovorí. Nič iné naozaj nie je potrebné. A v každom prípade ho to uspokojí. Muža zvyčajne veľmi nezaujíma, ak sa príliš zaujímate o jeho záležitosti alebo prácu. Chce byť len vypočutý. Niekto musí byť na jeho strane. A keď je niekto proti nemu, tak stráca túto silu. Muž potrebuje vedieť, že mu niekto rozumie a zdieľa jeho názory. Keď žena povie: „Máš pravdu, myslím si to isté a úplne s tebou súhlasím.“ Keď to počuje, zlepší sa a začne sa tak aj správať a dodá mu to silu, že možno aj vyhrá, bude úspešný. Keď počúvate svojho manžela, nehovorte mu, že robí niečo zle, a nepoukazujte na chyby v jeho charaktere. Ale ak sa vás opýta, čo urobil zle alebo čo hovorí zle, môžete to povedať jemným spôsobom. „Takto asi je… ale možno máš pravdu.“ Ak mu to poviete bez jeho opýtania, zvyčajne sa nahnevá. Dokonca ak sa vás spýta, čo urobil zle, a vy to poviete príliš intenzívne, príliš tvrdo, zvyčajne sa tiež nahnevá a môže viesť hodinový monológ o veci, o ktorej si myslí, že má pravdu. Aj keď na druhý deň uzná, že sa mýlil a ona mala pravdu, reakcia aj tak nepríde hneď. Ale je oveľa jednoduchšie povedať mu, že má pravdu, a na druhý deň, na ďalší deň, pochopí, v čom sa mýlil.

 

Taký je rodinný život. Vlastne každá osobnosť má svoje dobré a zlé stránky. V niektorých ohľadoch sú muži aj ženy vlastne ako nevyvinuté deti. Ale obaja sú odlišný, obaja sa líšia. Ak to pochopíme, budeme môcť žiť spolu. Musíme pochopiť, že nikto nie je dokonalý, a nemôžeme nikoho obviňovať z toho, že nie je dokonalý. A nemôžete obviňovať ženu, že je príliš emocionálna, citlivá. Nemôžete obviňovať ženu z toho, že sa stále niečím trápi alebo hovorí, že jej život je na nič. Je to jej povaha a muž by ju nemal obviňovať, pretože je to prirodzené. Ak chce niekoho, kto sa nerozčuľuje a je mierny, nech si vezme muža. Ak chce byť so ženou, musí to vydržať. Ona sa MUSÍ trápiť. Je to jednoducho jej povaha.

A na druhej strane, muži sa nedokážu sústrediť na maličkosti. Jeho radosť nie je v detailoch rodinného života. Chce len, aby si ho rodina vážila, rešpektovala ho a aby ho milovala, aby ho poslúchala. A to mu stačí. To neznamená, že je to nejaký nevyvinutý, zaostalý človek. Taká je povaha muža. Iba myseľ svätého človeka je rozvinutá oboma smermi. Keď sa človek stane svätým mužom alebo ženou, svätcom, potom získava obe dobré stránky mužskej povahy a dobré veci ženskej povahy. A v skutočnosti bude schopný vyriešiť svoje problémy vo svojom vnútri. Bude silný aj citlivý zároveň, bude láskavý aj odvážny zároveň. Ale to sú len svätci. My nie sme svätí ľudia, takže naše schopnosti sú určené naším pohlavím a musíme ich brať do úvahy. Nemôžete obviňovať muža, že nie je pozorný, keď ide o upratovanie domu. Že mu pri tom jednoducho ujdú niektoré miesta. Napríklad umýva riad a nechá niekoľko špinavých miest a ona povie: „Pozri, tu máš špinavú škvrnu!“ Muž sa na to pozrie a povie: „Kde, kde? Nevidím ju.“ „Ty to nevidíš?“ „Nie, nevidím ju.“ Pretože nie je žena. A aj keď mu to ukážete, ten kúsok, a on ho uvidí, všimne si ho, povie si: „Taký malý kúsok…“ Takže taká je povaha muža. Muž môže rozvinúť schopnosť dobre umývať riad a dobre upratovať, ale nie je to vec, s ktorou sa narodí, nie je to prirodzená vec a bude to pre neho oveľa ťažšie naučiť sa to ako pre ženu.

Párkrát som sa pokúsil pomôcť svojej žene nakrájať zeleninu. Tak som jednoducho vošiel do kuchyne a začal som krájať kapustu. Krájal som ju normálne a ona prišla a povedala: „Prosím ťa, urob tie kúsky menšie, musia byť maličké.“ Tak som to urobil tak, ako ma požiadala, ale celý som sa zapotil, lebo som sa na to musel sústrediť. Pretože pre mužov je veľmi ťažké sústrediť sa na detaily. A pomyslel som si, „prečo to rovno nezjem, prečo to musím takto krájať a takto trpieť?“ Trochu ma to privádzalo do šialenstva. Dodnes, keď vidím kapustu nakrájanú na malé kúsky, mám z toho zimomriavky. A rovnaké je to aj s upratovaním, čistením podlahy. Viem, že musím akože vyčistiť každý kút a všetko, ale aj keď sa na to sústredím, je pre mňa také ťažké vidieť všetky tie smietky prachu a dostať sa na miesta, kam sa nedá dostať, napríklad pod gauč. Je pre mňa jednoduchšie napríklad odsunúť gauč a všetko to odložiť, než sa pod ním hrabať.

 

Máme toto telo, ku ktorému sme pripútaní. Ak má muž manželku, pravdepodobne bude v ďalšom živote ženou, pretože je pripútaný k svojej manželke. A ak je žena pripútaná k svojmu manželovi, v ďalšom živote sa stane mužom. A týmto spôsobom meníme svoje telá a prechádzame svojou karmou. V ženskom tele sa pracuje viac na vlastnej karme. A zvyčajne to znamená, že keď je bytosť v ženskom tele, viac trpí. Ak nevie, ako má správne konať, bude trpieť o to viac. Ak muž nevie, ako sa správať, tak mu na tom až tak nezáleží. Jednoducho koná tak, ako chce konať. Môže mať veľa žien a mať pocit, že nemá problém. Ak sa rozvedie, tak sa ho to až tak nedotkne. Nemyslí si, že je to problém. Ale žena trpí. Keď muž začne piť, on netrpí. Nemá s tým žiadny problém. Ale žena trpí. Nech on urobí čokoľvek, žena trpí. Ak príde o prácu, trpí manželka. Takže manželka musí byť veľmi skúsená. Musí si svoj život zariadiť tak, aby všetko, čo urobila, bolo správne, a potom bude pre ňu ľahšie prekonávať ťažkosti.

Muž si väčšinou vytvára karmu a žena túto karmu akoby spotrebúva, alebo jednoducho trpí. A v ďalšom živote, keď sa muž stane ženou, to bude mať ťažšie. Takže v tomto živote si myslí, že nemá problém, ale vytvára tú karmu a v ďalšom živote, keď sa stane ženou, vlastne tie karmické plody prídu k nemu a bude trpieť za to, čo urobil ako muž. Takže jednoducho si robí, čo chce, a potom za to zaplatí. Takže v istom zmysle je lepšie byť ženou, pretože sa správajú skôr lepšie, od prírody. Pretože trpia za svoje hriechy. A v tomto živote trpia. A tak sa snažia robiť menej hriechov alebo čo najmenej hriechov a nerobiť príliš veľa zlých vecí. Zvyčajne majú lepší charakter a sú na ceste hore. Napríklad sa zvyčajne menej oddávajú alkoholu ako muži, zvyčajne sa správajú lepšie, konajú lepšie, sú múdrejšie.

Keď sa ženy začnú správať ako muži, Védy hovoria, že je to znak degradácie spoločnosti. A takáto spoločnosť nejde nahor, ale nadol. Keď sa rodia zlé deti, ktoré sú od detstva neposlušné alebo len zlé, je to pre spoločnosť veľmi zlé znamenie. Môžete mať vynikajúcu ekonomickú stránku spoločnosti, ale ak v spoločnosti nie je veľa radosti medzi ľuďmi, potom tam nedochádza k žiadnemu pokroku, tá spoločnosť nerobí pokrok. Pokrok znamená šťastie a to spočíva najmä v komunikácii medzi ľuďmi. Keď žena koná správne, zvyčajne to strhne aj manžela, aby bol dobrým človekom. Vtedy spoločnosť začne byť na ceste pokroku. A ak sa presadzuje emancipácia a ženy začnú kopírovať to, čo robia muži – začnú piť alkohol rovnako ako muži, začnú mať sex rovnako ako muži, potom spoločnosť smeruje k degradácii a všetko sa zhoršuje.

 

Otázky

Máte nejaké otázky?

Aká je najlepšia alebo najdôležitejšia vlastnosť?

Múdrosť ženy. To určuje jej šťastie. Ak sa muž venuje nejakej činnosti, môže byť v tejto oblasti veľmi dobrým odborníkom. Môže danú vec poznať veľmi dobre, dokonale. Ak je Venuša silná, bude veľmi dobre upratovať dom, ale musíte vedieť, že ak muž rád varí, musí sa spýtať svojej ženy, ako to má robiť. Aj keď muž vie variť veľmi dobre, žena je oveľa citlivejšia ako on a to jedlo pre ňu nemusí byť zdravé. Preto sa musí svojej ženy opýtať, čo a ako má variť. Napríklad muž chce uvariť nejaké jedlo a mal by sa najprv spýtať svojej ženy, či ho rodina bude chcieť jesť. Muži sa zvyčajne až tak nestarajú o to, čo jedia. Majú nejaké obľúbené jedlá, ale inak sa o ne veľmi nestarajú. Napríklad, ak je chorý, vyberie si nejaké jedlo, ale len kvôli tomu, že je to pre neho zdravé. To však znamená, že mu až tak veľmi nezáleží na tom, čo zje, pokiaľ mu to chutí. Ak chce muž utierať riady, upratovať kuchyňu, variť a robiť podobné veci, mal by sa spýtať svojej ženy, čo má variť a ako to má vyzerať. A ak to urobí, v rodine bude pokoj.

Keď sa muž rozhodne, že niečo chce mať v kuchyni tam a tam, a nie tam, kde to bolo predtým, jeho žena bude šokovaná, bude chodiť okolo a dá tie veci tam, kde boli, keď sa manžel nepozerá. Pre manželku je to veľká vec. Takže manželka musí byť vedúcou tohto procesu. Aj keď muž varí lepšie ako žena, stále musí akceptovať, že ona je v tejto oblasti vodcom. A ak sa jej na to nespýta, bude sa na neho hnevať, bude na neho nahnevaná a bude mať pocit, že jej bolo všetko vzaté. Že jej boli odobraté jej povinnosti. Musíme vedieť, že falošné ego je sila, ktorá funguje, a musíme ju vo vzťahu brať vážne. Čo je teda falošné ego? Je to spôsob, akým pociťujeme svoju individualitu. Našou prirodzenosťou je starať sa o seba. Védy však hovoria, že sa ho musíme pokúsiť prekonať. To je cieľom života. Musíme byť nesebeckí. Pretože to je jediný spôsob, ako byť skutočne šťastný. Takže všetky tieto pravidlá vzťahov nás vedú k tomu, aby sme boli nesebeckí. Ženy majú svoj spôsob, ako to dosiahnuť, a muži majú svoj spôsob. Je však dôležité, aby sme vo vzťahu brali do úvahy falošné ego.

 

V lekárstve existuje dóša. A je to niečo, čo má tendenciu sa zničiť. Niečo čo sa ničí samo. Podobne ako vo vzťahu existuje dóša, a to znamená, že sa sama ničí. Rodičia manželky sú žiarliví – žiarlia na svoju dcéru – to je prirodzené, pretože takýmto spôsobom funguje falošné ego. Otec manželky si bude myslieť, že manžel jeho dcéry nie je dosť dobrý. Bude to tak cítiť, bude mať tieto pocity, a to je prirodzené. Manžel sa teda musí snažiť rozvíjať svoje vzťahy, dokonca viac, s jej rodičmi ako s vlastnými už od začiatku vzťahu. Musí urobiť všetko pre to, aby vzťah s jej rodičmi bol dobrý. Aj keď on so svojou ženou majú medzi sebou dobrý vzťah, ak nebude mať dobrý vzťah s jej rodičmi, bude trpieť. Rodičia sú neustále veľmi starostliví, takmer žiarlivo starostliví, intenzívne sa starajú o svoje deti. Aby to manžel dosiahol, musí mať veľmi rád otca svojej ženy a tiež jej matku a musí ju poslúchať. Musí mať rád jej matku a poslúchať otca svojej manželky. Keď manžel rešpektuje rodičov svojej manželky, musí byť na ich strane a manželka potom pochopí, že ich musí chrániť. A ak to urobí, môže dokonca prekonať už aj zlý postoj jej rodičov. A v tomto prípade, keď to urobí, budú mať bližšie k manželovi svojej dcéry ako k svojej dcére. Budú si myslieť – „má také šťastie, že má takého dobrého muža. Až to je príliš dobré na to, aby to bola pravda.“ Keď príde zlá karma, a tá môže prísť cez jedného z tých príbuzných, môže prísť cez manželku, a ona si začne myslieť, že „náš vzťah sa ďaleko zhoršil“, tak má tendenciu nasledovať rady svojich príbuzných. A keď sa spýta svojich príbuzných, tak jej povedia – „tvoj manžel je dokonalý, je skvelý“. Pretože má s nimi dobrý vzťah. Ona s ním potom zostane.

Manželka sa musí odovzdať rodičom svojho manžela. Musí ich považovať za svojich. Keď je v ich prítomnosti, musí sa správať takmer dokonale. Musí skutočne dbať na rozvíjanie týchto vzťahov, a to najmä s jeho matkou. Musí počúvať jej rady. Manželova mama bude jeho manželke neustále dávať rady. Bude na ňu neustále dohliadať a neustále jej radiť. Týmto spôsobom jej môže urobiť zo života peklo. Ale ona musí počúvať a robiť všetko, čo chce manželova mama. A to je veľmi dôležité. Ak prekoná skúšku týmto spôsobom, ak prejde skúškou, svokra bude vlastne týmto spôsobom spokojná a povie: „Máš takú úžasnú ženu! Buď s ňou stále a nikdy jej nespôsobuj žiadne utrpenie, žiadnu bolesť.“ Je to skúška, ak mu matka povie, že musí žiť so svojou ženou do konca života, potom nemá inú možnosť, ako ju počúvnuť. Matka vie o svojom synovi všetko a veľmi rýchlo spozná, keď je niečo zlé. Je to istý druh ochrany a funguje to.

Na druhej strane rodičia môžu rodinu ľahko zničiť v sekunde. Nemyslite si, že rodičia to nedokážu urobiť. Dokážu. Ak ich zanedbáte, môžu vám zničiť rodinu. Vaše vzťahy sa môžu zhoršiť len preto, že ste zanedbali vzťah s rodičmi. Ak vaši rodičia nechcú, aby ste boli spolu, váš vzťah bude trpieť. Synovia a dcéry majú voči svojim rodičom určitý dlh, pretože im dali život, a tento dlh sa vlastne nikdy nedá splatiť. Ak rodičia nechcú, aby bol pár spolu, ich vzťah sa zhorší, pretože je to ako prekliatie. A niet z toho úniku. Ak nemáte dobrý vzťah s rodičmi svojho partnera, musíte sa ho pokúsiť vytvoriť. Rodičia vám budú hovoriť – musíš urobiť toto, musíš urobiť toto, musíš vychovať deti tak a tak, musíš ich uspať vtedy a vtedy atď… atď… A vy si budete hovoriť: „Prečo mi to všetko hovoria? K čomu to ja potrebujem?“ Ale v skutočnosti to nie je potreba, len chcú, aby ste ich rešpektovali. To je všetko, čo potrebujú. Ak poviete – áno, urobíme všetko tak, ako poviete, ale potom to aj tak urobíte po svojom, pokiaľ ich budete brať vážne a poviete, že ich budete počúvať, je to v poriadku. Takže vlastne im musíte dať najavo, že ich rešpektujete a oni budú spokojní a nebudú sa na vás hnevať. Pretože aj oni potrebujú rešpekt a lásku. Chcú len, aby ste na nich nezabudli. Keď dieťa vyrastie a má vlastnú rodinu a opustí rodinu v ktorej vyrastalo, rodičia majú pocit, že ho stratili. Že teraz má svoju vlastnú rodinu a na rodičov zabudlo. Majú pocit, že by sa o nich to dieťa malo postarať. Nemalo by na nich zabúdať. Deťom musia ukázať, že na nich, rodičov, myslia, že na nich nezabudli a že im na nich záleží. Je to veľmi dôležité. Pretože potom bude vzťah s rodičmi správny, dobrý, kde sa budú navzájom podporovať.

 

Existuje určitý spôsob alebo pravidlo, ako sa naše jemnohmotné telo vyvíja, a tomu sa nedá uniknúť. Len svätý človek môže uniknúť spôsobom, akými jemné telo koná. Ak napríklad žena nemá rada svojho chamtivého manžela, ktorý sa správa zle, nemôžete ju prinútiť, aby ho rešpektovala. To je jednoducho nemožné. Rodičia sú veľmi múdri. V živote prešli mnohými ťažkosťami. Ale nedokážu zniesť, keď ich deti nerešpektujú. A naozaj sa s tým nemusia zmieriť, pretože je vlastne ich povinnosťou prinútiť svoje deti, aby ich rešpektovali. Podobne ako policajt by nemal tolerovať, keď vidí, že niekto niekoho zabije. Samozrejme, môže si myslieť, že smrť je nevyhnutná, ale keď vidí niečo také, musí zakročiť, musí niečo urobiť. Musí chrániť svoje mesto. Musí zabrániť tomu, aby niekto niekoho zabil. Podobne ako lekári. Musia zachraňovať životy, nemôžu sa na to len pozerať a tolerovať to.

Nemôžete povedať, že muž musí ukradnúť ženu a len si ju vziať. Ale neskôr on musí prijať svoje zodpovednosti voči ostatným a aj voči jej rodičom. A čo ak rodičia nechcú, aby sa ich dcéra za niekoho vydala? Aj keď ho spočiatku nenávidia, neskôr ho môžu mať radi. Vzťahy medzi ľuďmi nie sú vždy stabilné, menia sa. Všetko závisí od správania toho človeka. Rodičia môžu mať pocit, že tento človek má veľmi zlú karmu, ale neskôr môže túto karmu ten človek prežiť, dostať sa cez ňu a byť dobrým človekom. Milovať rodičov svojej ženy a starať sa o nich, potom si možno po rokoch pomyslia – „boli sme takí hlúpi, že sme nechceli, aby si ho vzala, pretože je to taký dobrý človek.“ Všetko sa dá napraviť. Deti sa môžu vydať alebo oženiť, vziať si, koho chcú. Ale je to ich zodpovednosť napraviť všetko, čo je zlé. Ale ak majú dobrý vzťah s rodičmi, potom sa na nich rodičia nebudú hnevať, ak sa oženia alebo vydajú za niekoho, koho na začiatku nechceli. Musia len rozvíjať vzťah správnym spôsobom.

Podľa védskeho poznania musia deti počúvať svojich rodičov a brať vážne ich rady, najmä v tomto ohľade, koho si majú vziať. Pretože Boh v tomto prípade hovorí prostredníctvom ich rodičov. Aj keď rodičia nie sú veľmi múdri a nekonajú veľmi dobre, veľmi dobre vám povedia, aký vzťah budete mať s danou osobou. Takže aj keď človek nechce, podľa Véd by mal počúvať svojich rodičov. Vo väčšine prípadov budú mať pravdu. Ak ste si istí, že si chcete niekoho vziať, a nechcete poslúchať svojich rodičov, potom, nuž, potom si ho musíte vziať. Ale väčšinou to znamená, že si s tým človekom budete musieť prežiť naozaj zlú karmu. Rodičia to väčšinou vycítia. Ale ak jednoducho cítite, že nie je iná možnosť, že si ho alebo ju jednoducho musíte vziať, potom to zvyčajne znamená, že to nebude ľahký život, ale aj tak si ním musíte prejsť, pretože je to pravdepodobne váš osud.

 

Žena by sa mala správať najmä dobre a nemala by sa zaplietať s rôznymi chlapmi, mala by byť pre všetkých akoby nedotknuteľná, mala by byť verná svojmu budúcemu manželovi, mala by byť čistá, pekná, upravená, ale mala by byť trochu hanblivá a mala by si držať odstup. Aký život vlastne budete mať s nejakým človekom – musíte sa na neho pozrieť a najprv si zachovať určitý odstup. S týmto postojom budete skúmať, či je to správny človek, dobrý človek, alebo nie. Aj dobrý človek potrebuje trochu času. Takže keď s niekým chodíte alebo začínate chodiť, na začiatku musíte mať trochu odstup. Ak vás ten človek naozaj miluje a chce s vami byť, povie si: „Ty budeš moja žena, jedného dňa budeš moja.“ A žena bude vedieť, či to myslí vážne. Ak mu príliš skoro dovolíte byť príliš blízko, jeho túžba vziať si vás sa rozplynie, zmenší. Pretože dostal čo chcel, a už nebude chcieť nič viac. Žena musí o svoje šťastie bojovať. Muž uvidí, že jediný spôsob, ako ju môže získať, je vziať si ju. Žena musí bojovať, preto musí odkladať blízkosť vzťahu čo najdlhšie, najlepšie až do svadby. Ak vidí, že muž chce len sex a nič iné, znamená to, že ju chce len využiť a takýto vzťah bude založený len na chtíči. Nechce sa oženiť. A takýto muž nie je vážny človek, nie je dobrý človek, nie je seriózny.

Zdieľajte článok s vašimi priateľmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

20.jún 2012 Ideálny vzťah - mužský a ženský princíp

Princípy fungovania univerzálneho zákona vo vzťahoch medzi mužom a ženou... Veda, ktorou sa bude zaoberať tento...

ČÍTAŤ VIAC
4.december 2022 5 dôvodov, prečo si nevyberať partnera na základe chtíču, ale dharmy

„Moja drahá krásna žena, to, čo si povedala, je vhodné pre túto príležitosť a tiež svedčí o veľkosti...

ČÍTAŤ VIAC
9.jún 2016 Sex - príčina nekonečného utrpenia

Najväčším klamom v ľudskej spoločnosti je tvrdenie, že sex je zdrojom šťastia a že zlepšením svojho...

ČÍTAŤ VIAC

Pin It on Pinterest

Zdieľaj článok priateľom